נזכרים ונעשים: מעריב ז' חשון - תשנ"ג    צפיות: 1403

הצג וידאו זה באתרך

במלאות עשרים שנה למעמדים של קבלת המלכות, בהן עודד הרבי מלך המשיח את שירת "יחי אדוננו", אנו מגישים וידאו מתאריך זה בשנת תשנ"ג. 

יום שלישי ז' מר-חשון תשנ"ג

גם היום, כאתמול, ביקר הפיזיותרפיסט הישראלי, ד"ר אופיר, אצל כ"ק אדמו"ר שליט"א.

לתפילת שחרית לא זכינו שכ"ק אד"ש יתפלל עם הציבור, אך בשעה 3:25 דפק משה קליין על דלת הזאל למעלה, והודיע: "מנחה". בתוך שניות התמלא 770 (שהי' ריק כמעט לגמרי) בעשרות בחורים ואברכים שצצו מכל פינה. גם מישיבת אהלי תורה (שם אחזו בסיום חזרת הש"צ) הוזנקו כולם לבית משיח.

בשעה 3:28 יצא כ"ק אד"ש אל החדר המיוחד, והתריסים עדיין לא הורמו. הקהל המשיך להמתין, ועם סיום אמירת הקרבנות, פתחו את התריס, והריל"ג סימן להתחיל באשרי. הש"צ ניגש לעמוד ועם סיום התפילה (3:44) שאל הריל"ג שאלה, ונענה בשלילה. עוד שאלה, ונענה בחיוב. הורידו את התריס, ולאחר כדקה יצא כ"ק אד"ש אל המרפסת. כשפתחו את הוילונות, ניגן הקהל "יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד", וכ"ק אד"ש הביט תחלה לשמאלו, ובמשך כל הזמן הסתכל על הקהל הק' תוך כדי שמנגן בפיו עם הציבור. כעבור דקה סימן בידו הק' לסגור את הוילון, ובעת הסגירה עודד בראשו הק'. השעה היתה 3:46.

הקהל שהופתע מהשעה המוקדמת, שמח שהוא מתקרב לזמן הרגיל של מועד תפילת מנחה, ב-‏3:15.

הבחורים חזרו לספסל הלימודים, וניצלו את הזמן שנותר עד למועד תפילת ערבית, שבע"ה נזכה שוב שכ"ק אד"ש יצא לתפילה עם הציבור.

לפועל, בשעה 5:15 נודע על תפילת ערבית, ושוב המחזה שהפך להרגל, ריצות של המונים המונים לבית משיח. לא צריך להיות ב-‏770 כדי לדעת שכ"ק אד"ש יצא, מספיק לעמוד ברחוב ולגלות זאת ע"י ריצת ההמונים. לאחר כחמשה דקות יצא כ"ק אד"ש אל החדר, והרב שמואל שי' פלוטקין ניגש לעמוד. עם סיום התפלה, יצא כ"ק אד"ש אל המרפסת. הקהל ניגן "יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד", ועם פתיחת הוילון עודד כ"ק אד"ש בידו הק' והמשיך להביט על הקהל שעמד משמאלו וממול, ואף התרומם מכסאו, כדי לראות את אלו שעמדו מלמטה. כעבור משך זמן עודד שוב בידו הק' עידוד (שעד לאחרונה סימן גם על סגירת הוילון, והריל"ג אמנם הועמד הכן), אך כעבור שניות מעטות, החל לעודד בתנועות ראשו הק' קדימה ואחורה, בחוזק רב, משך כדקה, תנועות כמעט כביום א' שעבר. הקהל ניגן במרץ רב, ובעודו מעודד בחזקה, הפנה את ראשו הק' הצידה וסימן לסגור את הוילון, ומיד סגרוהו. הלילה התקיימה ב-‏770 חגיגת סיום הל' שקלים, והת' הל' קידוש החודש ברמב"ם.

על אישיותו של ר' יעקב ע"ה כ"ץ (שסעודה זו נתרמה ע"י בני משפחתו בקשר עם סיום השבעה) סיפר הרה"ח ר' בנציון שי' שאפראן.

הרה"ח ר' מנחם שי' גערליצקי סיפר בשם המזכיר הרחי"ק, שעד לפני כ-‏10 שנים, נהג כ"ק אד"ש לדבר בקביעות, טרם נסיעתו לאוהל מידי ערב ראש חודש (שכידוע נהג כ"ק אד"ש לנסוע לשם ב' פעמים בחודש), לדבר טלפונית עם ר' יעקב ע"ה, ודבר זה היה הדבר האחרון שעשה סמוך לנסיעתו. כן סיפר המזכיר, שכ"ק אד"ש התבטא אודותיו: "תומך שלנו משנים קדמוניות", וכידוע, שבשנים הראשונות, הוא הי' מניח בשולחנו של כ"ק אד"ש צ'קים פתוחים כדי שכ"ק אד"ש ימלא אותם כרצונו.

כן סיפר, אשר מידי שנה בראש השנה, הי' הוא מקבל את עליית הכהן, בבית הכנסת ליובאוויטש שבליובאוויטש. את הסיום הנחה הרה"ח ר' יקותיאל מנחם ראפ, שקישר כהרגלו את הסיום עם הזמן ופרשת השבוע (לעבן מיט די צייט).

לרגל התחלת לימוד הלכות קידוש החודש, מסר הרה"ח ר' יוסף שי' לאש שיעור פתיחה בעניני מהלך השמש והלבנה, ולצורך הבנת השיעור על בוריו, נעזר בכדור שמש מדומה. השיעור נמסר בלה"ק והקהל שיתף פעולה.

 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


נזכרים ונעשים: כ' ניסן תשנ"ג                 
צפיות: 544וידאו מרגש: הרבי יוצא אל השלוחות             
צפיות: 2494נזכרים ונעשים: פורים תשנ"ג                   
צפיות: 755כ"ג סיון תשנ"ג: הבדלה ועידוד שירת "יחי אדו...
צפיות: 406נזכרים ונעשים: מוצש"ק ר"ח שבט תשנ"ג         
צפיות: 892נזכרים ונעשים: ט"ו סיון תשנ"ג               
צפיות: 353י"א סיון תשנ"ג: מנחה עם הרבי ● וידאו   
צפיות: 72נזכרים ונעשים: מעריב כ"ח תשרי - תשנ"ג       
צפיות: 1489כ"ט אייר תשנ"ג: מנחה עם הרבי ● וידאו   
צפיות: 65נזכרים ונעשים: ז' אדר תשנ"ג                 
צפיות: 612

.