"נגדל את מוישי בשליחות בהודו" ● וידאו    צפיות: 1492

הצג וידאו זה באתרך

תחת הכותרת "סבו של הפעוט מוישי רוצה לגדלו בהודו", מפרסם ערוץ 2 ראיון וידאו עם הרב שמעון רוזנברג ● מוישי הקטן עדיין בטראומה. הוא עדיין לא אומר את המילה אימא ואבא. הוא שוהה אצל סבו וסבתו שמעון ויהודית רוזנברג, הוריו של אמו רבקי הי"ד בעפולה, יחד עם המטפלת ההודית שלו, סנדרה, שהצילה את חייו ● בתשובה לשאלה מי יהיה האפוטרופוס של מוישי ענה הסב בנחרצות: "אני ויהודית. גמרנו. זהו" ● לצפיה בוידאו 

מוישי הקטן עדיין בטראומה. הוא עדיין לא אומר את המילה אימא ואבא. הוא שוהה אצל סבו וסבתו שמעון ויהודית רוזנברג, הוריו של אמו רבקי הי"ד בעפולה, יחד עם המטפלת ההודית שלו, סנדרה, שהצילה את חייו.

"הוא עדיין לא אומר את המילים האלה.אני עוד לא שמעתי ממנו. כשהוא קרא אימא, אימא בבית הכנסת. את המילים האלה, אני לא יודע להסביר את זה", אומר סבו, שמעון רוזנברג בראיון מיוחד לחדשות 2.

"הייתי איתו ביחד מאותו יום שישי שנפגשנו עד ליום שני לקראת הצהריים והוא לא אמר את את המילה אימא", אמר הסב בכאב. "פתאום, באמצע שדיברתי, הוא פרץ בבכי. הוא מתגעגע לאימא שלו, כן. גם אנחנו וזה הכי טבעי בעולם. גם אנחנו מתגעגעים לרבקי ולגבי.

בתשובה לשאלה מי יהיה האפוטרופוס של מוישי ענה הסב בנחרצות: "אני ויהודית. גמרנו. זהו. אמרתי לאשתי ליהודית שמהרגע הזה אנחנו עכשיו נהיים חזרה זוג צעיר בארבעים שנה פחות. נקודה.

גמרנו. אנחנו עכשיו בקושי בני עשרים. אנחנו נחזור בחזרה לטיולים, נחזור לעשות את החיים, והכול עם מוישי ביחד".

הרב דוד גרוסמן, דודה של רבקי משקם ברשת החינוך שהקים אלפי יתומים וילדים ממשפחות מצוקה. לפני שנים הגיעה לעזור לו לטפל ביתומים האחיינית, נערה צעירה, רבקי רוזנברג. השבוע מתרוצץ כאן מחויך מוישי, בנה של רבקי זכרה לברכה.

"תמיד ראיתי אצלה את הנתינה", אמר הרב גרוסמן. "היא לא הייתה עובדת, מסתכלת על השעון - נגמר, הולכים הביתה. היא עבדה שבת, חג, לילה, יום, כל מה שהיא הייתה יכולה. כי הילדים האלה,הם צריכים הרבה,הרבה טיפול, הרבה אהבה. הרבה מסירות. והיא נתנה את זה".

מויישי מחייך. הילד הקטן, רק בן שנתיים, עדיין לא מבין להיכן נעלמו הוריו, וספק אם יצליחו להסביר לו. הוא צמוד לסנדרה המטפלת שלא עוזבת אותו לרגע ושומרת עליו מקרוב. גם כשהוא מטפס על סולם גבוה. "אני עומדת לידך. תעלה.סנדרה פה אתך", אומרת לו סנדרה באהבה.

סנדרה, שהתחבאה במחסן של בית חב"ד 21 שעות והתפללה לשלומו של מוישי. סנדרה, ששמעה אותו בוכה, קורא לה, ובאומץ רב הגיעה אליו וחילצה אותו מן הבית.

"שמעתי את התינוק בוכה: סנדרה, סנדרה, סנדרה", היא משחזרת. "כי אם אימא לא מתעוררת,

הוא תמיד קורא לי. ייתכן שבאותו זמן הוא ניסה להעיר את אימא שלו, אך היא לא קמה, אז הוא קרא לי, ורצתי. לא ידעתי שהיא מתה, לא היא ולא הרבי".
חמש שנים הייתה איתם בבית חבד. היום - עם תחושת אשמה כבדה שלא הצליחה להציל גם אותם,

את בני הזוג, הרב גבריאל הולצברג ואשתו, הוריו של מוישי, היא מחייכת שעולים הזיכרונות. "אני מתגעגעת לבדיחות של אימא שלו", סיפרה. "היא תמיד צחקה וחייכה. כשהייתי עושה משהו היא היתה אומרת בצחוק, 'סנדרה, אין לי כוח אלייך, סנדרה! לכן הייתי שם עד הסוף". 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


נתניהו השתתף במשדר לע"נ השלוחים ● וי...
צפיות: 2232מוישי מתכונן ליום הולדת בלי אבא ואמא χ...
צפיות: 3327העוזרת משחזרת את שעות האימה ● וידאו   
צפיות: 1636ערוץ 7: השלוחים מאהיבים את מצוות השופר על ...
צפיות: 875מה הקשר בין י"ט כסלו לשלימות הארץ? וידאו     
צפיות: 938ערוץ 10: בתי חב"ד תחת אבטחה ● וידאו   
צפיות: 2136ערוץ 1 על סדנת השופרות של חב"ד ● ויד...
צפיות: 1234עד ראיה משחזר: הדוקר צעק "אני הורג יהודי"   
צפיות: 1873המרצה החב"די וביתו היפנית ● וידאו מר...
צפיות: 5405הרב וולפא בגוש קטיף עם ספר התורה שנתרם - ע...
צפיות: 828

.