ערוץ 2 על הקולות מהתופת ● לצפיה    צפיות: 1731

הצג וידאו זה באתרך

ערוץ 2 מפרסם אף הוא קטעים מתוך הסרט הבריטי שחשף את מה היה בבית חב"ד בשעת הטבח הנורא. כשהחלו המחבלים הפקיסטנים במשימת הרצח שאליה נשלחו ברחובות בומביי הם ידעו שבעיני שולחיהם, רצח של יהודים נחשב פי כמה וכמה מרצח של כל בן דת אחרת. כשהגיעו לבית חב"ד, אחרי שכבר הספיקו לרצוח רבים במלונות, הזכירו להם מפעיליהם בשיחה בטלפון הסלולרי מה המטרה הנחשבת בעיניהם יותר ● לצפיה בוידאו מערוץ 2 לקטע המלא ולתמליל בעברית 

מה בדיוק קרה בטרגדיה הנוראה בבית חב"ד שבמומביי? שבעה חודשים אחרי, נחשפות עתה ההקלטות שמספרות קצת על הזוועה של סוף נובמבר בצד השני של העולם.

כשהחלו המחבלים הפקיסטנים במשימת הרצח שאליה נשלחו ברחובות מומביי הם ידעו שבעיני שולחיהם, רצח של יהודים נחשב פי כמה וכמה מרצח של כל בן דת אחרת. כשהגיעו לבית חב"ד, אחרי שכבר הספיקו לרצוח רבים במלונות, הזכירו להם מפעיליהם בשיחה בטלפון הסלולרי מה המטרה הנחשבת בעיניהם יותר.

"כפי שאמרתי לכם", נשמע המפעיל אומר למחבלים, "כל אדם שתהרגו במקום שבו אתם נמצאים שווה 50 מאלה שהרגתם בכל מקום אחר".

בבית חב"ד היו הרב גבריאל הולצברג, אשתו רבקה ועוד שישה אורחים. הבן של בני הזוג הולצברג, מוישי בן השנתיים, ישן במיטתו. השכנים שמעו מבעד לקיר את מה שקרה כשהתייצבו המחבלים מול הרב הולצברג ואישתו.

"האישה צעקה - תירו בי תירו בי והם ירו בה", סיפרה השכנה שגרה בסמוך, "ואז נשמע קול של גבר - תירו בי - והם ירו בו". יחד עם בני הזוג הולצברג נורו עוד שניים מאורחיהם. נורמה רבינוביץ' ויוכבד אורפז הוחזקו כבנות ערובה.
"אולי תוכלי לחגוג את השבת עם המשפחה"

ההקלטות, שחשף ערוץ הטלויזיה הבריטי "צ'אנל 4" הן חלק משלל הראיות בתיק התביעה במשפטו של אג'מר אמיר קסב, המחבל היחיד שנותר בחיים בתום מתקפת הטרור הרצחנית. המפעילים בפקיסטן, שידעו בזמן אמיתי על לכידתו של קסב, ניסו לבשל עסקת חילופין. המחבלים בבית חב"ד הורו לנורמה רבינוביץ' להתקשר לקונסוליה הישראלית כדי להציג את הצעתם. אחר כך הורו לה לספר על השיחה למפעיל בפקיסטן.
 
"כבר דיברתי איתם", עדכנה רבינוביץ' את המפעיל. "דיברתי עם הקונסוליה לפני כמה שניות. הם אמרו להשאיר את הקו פנוי. הם מתקשרים אל ראש הממשלה ואל הצבא ההודי מהשגרירות בדלהי". המפעיל ביקש להרגיע את נורמה והבטיח לה שהיא ויוכבד אורפז ישוחררו בתמורה לקסב. "אל תדאגי, תרגעי ותמתיני שהם ייצרו קשר, בסדר?", אמר המפעיל. "הם יתקשרו מיד. אולי תוכלי לחגוג את השבת עם משפחתך".

אבל, משהתברר למפעיל שעסקת חילופין לא תצא אל הפועל, הוא הורה להרוג את שני בנות הערובה שנותרו בחיים. "עשו זאת בשם אלוהים", אמר המפעיל ומיד לאחר מכן נשמעת ירייה. "אוקיי, זה היה אחת מהן, כן?". "שתיהן יחד", מעדכן אותו המחבל. 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


חנוכיה בשיקאגו: מאה אלף סנטים ● וידא...
צפיות: 915תגובת הערבים על 7 מצוות                     
צפיות: 1138מוישי מתכונן ליום הולדת בלי אבא ואמא χ...
צפיות: 3327ערוץ 2 בכתבה מגמתית נגד חב"ד ● וידאו   
צפיות: 2190"גבי לא בן שלי, הוא בן של הרבי" ● וי...
צפיות: 886העוזרת משחזרת את שעות האימה ● וידאו   
צפיות: 1636השמחה שלאחר האסון ● לצפיה             
צפיות: 1841בכפר חב"ד מתפללים ● וידאו             
צפיות: 930הרב קופצ'יק משחזר את רגע הפיצוץ ● וי...
צפיות: 2607מי מחבק את מוישי מבומביי ● הוידאו לצ...
צפיות: 3198

.