חשיפה: משא ומתן לשחרור בני הערובה ● וידאו    צפיות: 1988

הצג וידאו זה באתרך

כמעט שנה אחרי הטבח בבית חב"ד בבומביי, נחשפים תמלילים נוספים מהשיחות עם המחבלים ימ"ש, זאת במהלך משפטו של המחבל היחיד שנותר בחיים ● הפעם נחשפים התמלילים של המשא ומתן שהתקיים עם השגרירות הישראלית בוושינגטון. לפי השיחות שנחשפו, התקיים משא ומתן אמיתי בנסיון להביא לשחרור בני הערובה בבית חב"ד, בתמורה לשחרור המחבל שנתפס ● החשיפה מגיעה לאחר שבוידאו קודם פורסמו תמלילים והקלטות של המחבלים ימ"ש מדברים עם בני הערובה, אך מעולם לא דווח באופן רשמי על משא ומתן עם גורמים ישראליים. 

כמעט שנה אחרי הטבח בבית חב"ד בבומביי, נחשפים תמלילים נוספים מהשיחות עם המחבלים ימ"ש, זאת במהלך משפטו של המחבל היחיד שנותר בחיים, ובימים אלו נשמעות העדויות לקראת גזר הדין. הפעם נחשפים התמלילים של המשא ומתן שהתקיים עם השגרירות הישראלית בוושינגטון. לפי השיחות שנחשפו, התקיים משא ומתן אמיתי בנסיון להביא לשחרור בני הערובה בבית חב"ד, בתמורה לשחרור המחבל שנתפס.מההקלטות עולים בבירור שני דברים. הראשון הוא שהשגרירות ביקשה להבטיח את בטחונם של החטופים, ושנית שהדוברים ניסו לקנות זמן, ככל הנראה במטרה לבדוק מה ניתן לעשות.שיחות הטלפון התקיימו במכשיר הסלולרי של הרב גבריאל הולצברג הי"ד.התמליל שנחשף בבית המשפט (מתורגם לעברית)
שגרירות: אם הם לא נפגעו, אנחנו יכולים לדבר. השגריר ההודי כאן [= בוושינגטון] נמצא בקשר עם הממשלה בניו דלהי. תן לנו שעתיים.מחבל: שעתיים זה יותר מידי.שגרירות: מה מצבם?מחבל: הם בסדר. אפילו לא הרבצנו להם עדיין.שגרירות: התנאי היחיד הוא שלא תהרגו אף אחד. נתקשר תיכף עם עדכון. האם יש לכם מספיק בטריה בפלאפון?מחבל: אין חשמל. אנחנו לא יכולים להטעין את הטלפונים שלנו.שגרירות: חכה. אני מתקשר לשגריר. אבל אני יכול להכנס למשא ומתן רק אם אף אחד לא נפגע. אתקשר שוב בתוך ‎10-15‏ דקות.לאחר מכן התקשרו המחבלים המפקדים מפקיסטן והם דיברו עם בני הערובה, כשהם דורשים מהם להפעיל לחץ על השגרירות, כדי שייענו לדרישותיהם.בשיחות הבאות שנשמעו, לא ברור האם המחבלים בפקיסטן מדברים עם המחבלים בבית חב"ד או עם בני הערובה.מחבל: אל תגידו להם כמה בני ערובה ישנם. אנו ניתן לכם הזדמנות לחיות. אל תתנו להם רמז כמה אנשים יש בפנים.בן ערובה: רק תגיד להם להפסיק את המבצע.מחבל: אנחנו במשא ומתן עם ישראל.בן ערובה: מתי תעזבו אותי?מחבל: ברגע שדרישותינו יתקבלו. אולי הלילה... אולי בעוד שעתיים.בן ערובה: אנחנו מבקשים מהם להפסיק לירות ואז לדבר.מחבל: אנחנו חייבים להכנס למשא ומתן. אל תנסה להיות חכם מידי.לא ברור האם המשא ומתן לא עלה יפה או שמא היה מתחילתו רק נסיון למרוח זמן לשם מטרה לא מובנת. כך או כך, מספר שעות לאחר מכן, משנכנסו הכוחות ההודיים לבית חב"ד, התגלתה הזוועה, כאשר גופות שישה יהודים קדושים נמצאו לאחר שנרצחו בידי בני עוולה. ה' יקום דמם. 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


"כל השלוחים בעולם מתפללים" ● וידאו     
צפיות: 2101התשובה היהודית לרצח ● וידאו           
צפיות: 752שיר חדש: מי יגיד 'שמע' עם מוישי? ● ל...
צפיות: 4810בלעדי: גבי ורבקי מספרים על השליחות           
צפיות: 2689"הם עובדים מאוד לאט, האווירה קשה" ● ...
צפיות: 743CNN מציג: "מעשיית מוישי" ● לצפיה       
צפיות: 1469המחשב שוחזר - הזכרונות מרגשים ● לצפי...
צפיות: 2623העוזרת משחזרת את שעות האימה ● וידאו   
צפיות: 1636אנ"ש בלוס אנג'לס בתפילה למען השלוחים χ...
צפיות: 199סרט תיעודי "מי יציל את מוישי" ● פרומ...
צפיות: 2395

.