אימה בבית חב"ד ● וידאו    צפיות: 1396

הצג וידאו זה באתרך

המחבלים שהתבצרו בבית חב"ד במומבאי מעוניינים לפתוח במשא ומתן עם משטרת הודו. סוכנות רויטרס מצטטת כלי תקשורת מקומיים שדיווחו אחר הצהריים (יום ה') כי החוטפים הציעו לשחרר את ששת בני הערובה הישראלים אם דרישותיהם ייענו. הטבחית שחילצה מהבית את הפעוט הישראלי סיפרה כי במקום ארבעה בני אדם "חסרי הכרה". אחד מארבעת המחבלים בבית חב"ד התקשר לערוץ טלוויזיה הודי ואמר כי הוא וחבריו יסכימו לשחרר את הישראלים עבור תמורה הולמת. הוא לא ציין מהן דרישותיו. המחבל ניצל את ההזדמנות כדי להאשים את ממשלת הודו בפיגוע הקטלני באומרו: "הצבא ההודי הורג מוסלמים בחבל קשמיר". דבריו מאששים את טענות המשטרה ההודית, לפיהן המחבלים הגיעו מפקיסטן ● לצפיה בוידאו מבית חב"ד היום 

המחבל אמר בשיחת הטלפון: "בקשו מהממשלה ההודית לדבר איתנו, ואנחנו נשחרר את בני הערובה. האם אתם מודעים כמה בני-אדם נהרגו בקשמיר? האם אתם יודעים כמה אנשים מתוכם היו מוסלמים? האם אתם יודעים כמה מהם נהרגו בשבוע האחרון?"

מהמידע שהצטבר עד כה במשרד החוץ עולה כי ‎15-10‏ ישראלים מוחזקים כבני ערובה. גורמים במשרד אישרו ל-ynet כי בין בני הערובה ידוע על לפחות שישה ישראלים שנמצאים בבית חב"ד וישראלים נוספים במלון "אוברוי", שגם בו נמשכים חילופי האש. עוד ‎25-20‏ ישראלים שנמצאים במומבאי טרם יצרו קשר עם משפחתם בארץ.
 
בחב"ד אומרים כי השליח, הרב גבריאל הולצברג, ורעייתו רבקה - המוחזקים בבית חב"ד מחוסרי הכרה. ממשרד החוץ נמסר שבנם של בני הזוג פונה מהבית. בנוסף מוחזקים במקום ארבעה ישראלים נוספים, ביניהם שני משגיחי כשרות מירושלים.
 
שעות אחדות לאחר שחילצה מבית חב"ד את הילד, משה צבי הולצברג בן השנתיים, שיחזרה הטבחית סנדרה סמואל (44) את רגעי האימה: "פשוט לקחתי את הילד וברחתי החוצה".

סמואל עובדת בבית חב"ד כבר חמש שנים כטבחית. היא לקחה אותו לתחנת משטרה קרובה ושם סיפרה כי כאשר ברחה אל מחוץ לבית ראתה ארבעה בני אדם שוכבים על הרצפה, "כנראה מחוסרי הכרה". סמואל סיפרה כי זכיר חוסיין, בן 22, אב הבית נעל אותם בקומה הראשונה, כאשר הבחין במחבלים רצים במדרגות. 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


רק התמונה נותרה שלמה משקיפה על ההרס ●...
צפיות: 2254ליפא שר למוישי הולצברג ● גלריה χ...
צפיות: 3678מצמרר: זעקה לגאולה מעל הקבר הפתוח ● ...
צפיות: 1604ערוץ 2 על הקולות מהתופת ● לצפיה       
צפיות: 1731הודו: חג תחת איום ● וידאו             
צפיות: 1520מי מחבק את מוישי מבומביי ● הוידאו לצ...
צפיות: 3198התקשורת מדווחת: משחזרים את בית חב"ד בבומבי...
צפיות: 1810וידאו מבומביי: בית חב"ד ההרוס נפתח           
צפיות: 2472אימה בבית חב"ד ● וידאו                 
צפיות: 1396בלעדי: גבי ורבקי מספרים על השליחות           
צפיות: 2689

.