המחשב שוחזר - הזכרונות מרגשים ● לצפיה    צפיות: 2623

הצג וידאו זה באתרך

מרגש. לפני שלושה חודשים רגשה הארץ בעקבות סיפורו של מוישי, הפעוט שהוריו נרצחו בבית חב"ד בבומביי. בין הריסות הבית נמצא מחשב המשפחה, שקליע פילח את הדיסק הקשיח שלו. כל הזיכרון – והזיכרונות , הלכו לאיבוד. בעבודה מסובכת במיוחד שוחזר הדיסק הזה – וגילה אלפי תמונות מרגשות מימים טובים יותר ● לצפיה בוידאו 

מוישי צמוד לסנדרה, המטפלת שהצילה את חייו, כבר מתרגל למשפחתו החדשה אצל סבתא וסבתא בעפולה, הרחק מכל מה שהכיר. בלי הוריו, גבי ורבקי הולצברג, שנרצחו במתקפת הטרור על בית חב"ד בבומבי. 

הוא כבר אומר מילים חדשות. אבל העבר, כל צעצוע מהעבר שהוא תזכורת מהודו, גורמים לו לבכי. בני המשפחה מסתירים ממנו את החפצים שקשה לילד הקטן, רק בן שנתיים לראות. "צריך כנראה להתאוורר מכל מה שעבר עליו", אומרת קרובת משפחה. 

גם אם מנסים להדחיק אותו, העבר לא מרפה. גם לא הדחף לאסוף זיכרונות. המחבלים ירו לכל עבר ופגעו גם בדיסק הקשיח של מחשבו האישי של גבי ז"ל. קליע ריסק את הדיסק, והחשש היה שאלפי התמונות, ומספר סרטי וידאו, נמחקו לעד. 

בני המשפחה לקחו את הדיסק הקשיח לחברה שתנסה לשחזר את המידע הדיגיטלי. הדיסק הקשיח נפגע אנושות, ולא היה ברור תחילה אם ניתן יהיה לשחזר את התמונות, חלקן מהימים האחרונים לפני הטרגדיה. 

רואים את התמונות - ובוכים 

לאחר התיקון הפיזי של הדיסק החלו להוציא ממנו את החומרים שהצליחו לשחזר. מהבדיקה עולה תמונה אופטימית. כ-‏80% מהחומרים שוחזרו. "אחרי העבודה, כשרואים את התמונות, בוכים", סיפר עובד החברה ששחזרה את התמונות. 

לאחר שיחזור התמונות, הוריה של רבקי, שמעון ויהודית רוזנברג, באים לראות לראשונה את התמונות. ההתרגשות גדולה מאוד. אלפי תמונות של גבי ורבקי ז"ל, וגם של מוישי, נמצאו. התמונות רצות ברצף, עוד סרט ועוד אחד. ובכולן, מוישי מתרוצץ ונראה מאושר. 

"אלה תמונות ראשונות שאנחנו רואים וההתרגשות עצומה", אמר הרב שמעון רוזנברג, אביה של רבקי, כשדמעות חונקות את גרונו. "זאת מזכרת שלנו מרבקי, וזאת מזכרת למוישי. כשיגדל וישאל איפה אמא ואבא שלי נראה לו את התמונות. גם היום הוא עדיין קורא באמצע הלילה: 'אבא, אמא'. זה קשה מאוד". 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


השלוחים החדשים יצאו לבומביי ● וידאו   
צפיות: 2491שיר השלוחים ● לצפייה                   
צפיות: 4544השמחה שלאחר האסון ● לצפיה             
צפיות: 1841ערוץ 7: הצצה לפעילות בהונגריה ● וידא...
צפיות: 966ערוץ 2 על השריפה בכפר חב"ד ● לצפיה     
צפיות: 1937סרט תיעודי "מי יציל את מוישי" ● פרומ...
צפיות: 2395'מאמינים בני מאמינים' בעזה ● וידאו     
צפיות: 3070כולל חב"ד מציג: שיקום באמצעות גינון ●...
צפיות: 1393כך נראית כתיבת ספר התורה על המצדה ● ...
צפיות: 1224"אמא, אני בכיתה א'". מוישי הולך לבי"ס       
צפיות: 5745

.