שפע ימים החלה להיסחר בבורסה    צפיות: 1694

הצג וידאו זה באתרך

אחרי חודשים ארוכים, שבה היום להיסחר בבורסה מניית אלוני מיתר, בצורתה החדשה - חברת שפע ימים, המחפשת יהלומים בקישון על פי נבואה של הרבי מלובביץ' ● כמה שבועות לפני תחילת המסחר, פתחה החברה את שעריה לראשונה בפני TheMarker TV. 

הבהרה ואזהרה: אין בהבאת הכתבה משום המלצה להשקיע בחברה ואין לראות בה מידע כלכלי בשום אופן שהוא. הכתבה מתפרסמת בעקבות היות בעל החברה חסיד חב"ד, ובעקבות כך שהחיפושים נעשים לאור הבנה בדברי הרבי, אך בשום פנים ואופן לא כהמלצה להשקעה, לא בבורסה ולא בשום אופן אחר.

עלילות שפע ימים מתחילות עוד ב-‏1988. ראש עיריית חיפה דאז, אריה גוראל, הגיע לביקור רשמי אצל הרבי מלובביץ' בניו יורק. באמצע שיחתם סטה לפתע הרבי מנושא השיחה ואמר: "זהו העניין של חיפה שיש לה ים, ושם יש עמק, ובעמק נמצאות אבנים טובות ומרגליות. הקדוש ברוך הוא עשה דבר פלא: הוא הטמין אותן בעומק הארץ, ועל כל פנים בעומק הנהר".

חסידי חב"ד קיבלו את התייחסותו של הרבי לאבנים טובות ברצינות והחלו בחיפוש האוצר האבוד.מייסד שפע ימים ומנהלה הוא אבי טאוב, בן למשפחת יהלומנים ותיקה. טאוב, שנחשב מקורב לרבי, נשלח  על ידו למשימות חשאיות ברחבי העולם, בעיקר מאחורי מסך הברזל הסובייטי, כמו שחזור קברים יהודיים, הברחת תשמישי קדושה וחיזוק הקשר לדת.

עד כה גייסה החברה כ-‏14 מיליון דולר ממשקיעיה הפרטיים. אך הכסף מהמשקיעים כבר לא מספיק, ושפע ימים מקווה כעת לגייס לפחות כמה מיליוני דולרים בבורסה כדי לרכוש מכונות חדשות שיסייעו לה בתהליך הארוך והסיזיפי של מיון חלקיקי הקרקע.

תהליך מציאת יהלומים מורכב מביצוע סקרים סייסמים וביצוע קידוחי אקספלורציה (חקירת שטח), באופן דומה מעט לביצוע חיפושי גז או נפט. בכל כמה חודשים יוצאת שפע ימים לאסוף קרקע, בעיקר מאזור הקישון, ובחודשים הבאים משקיעה מאמצים בלהפריד את החלקים ולחפש את האבנים היקרות.

ב-‏12 השנים האחרונות ביצעה החברה כמה קידוחי אקספלורציה, שאמנם לא מצאו את המרבץ האגדי, אך הניבו כמה ממצאים מעניינים: ב-‏2004 נמצא בהר הכרמל סלע קימברלייט הראשון בישראל. בהמשך מצאה שלושה עשר קימברלייטים נוספים. סינדיקט היהלומים דה בירס, לקח את אחד הסלעים למעבדותיו, ומצא בו מיקרו יהלום- יהלום קטן מאוד שבשל גודלו לא יכול להיות משווק. בנוסף, מצאה החברה בקישון 76 מיקרו יהלומים נוספים וכמה אבני חן יקרות וקטנות כמו ספיר, אודם, וזירקון.

רשות ניירות ערך פקפקה בממצאים של שפע ימים, ושלחה מומחים מטעם משרד התשתיות לדגום לבד קרקע. יהלומים הם לא מצאו בדגימה הקטנה, אך הם אישרו את העובדה כי מדובר בסלעי קימברלייט. 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


התוועדות ר"ח כסלו בקישינייב מולדובה         
צפיות: 589כפר חב"ד: יירוט טיל באמצע חופה ● ויד...
צפיות: 2510ארבע ידיים על אורגן אחד ● קטע מדהים   
צפיות: 4617חסידים ותמימים ציינו את יום הנישואין         
צפיות: 874דף של ברכת המזון במקום מזוזה‎               
צפיות: 774הסידור או הסמארטפון?                         
צפיות: 2620ברכת אב מאחורי הסורגים ● וידאו         
צפיות: 2028זילבר מציג: תתעורר ● קליפ מקפיץ       
צפיות: 8749קלינטון מפתיע: עזרתי לשחרר הספרים ● ...
צפיות: 1850גירוש גוש קטיף                               
צפיות: 15994

.