הערבים תוקפים את הבחור מצפת ● וידאו    צפיות: 4822

הצג וידאו זה באתרך

נער ישיבה תושב צפת, שהה לפני כשבועיים במתחם קניות בכרמיאל - שם עודד את העוברים והשבים להניח תפילין. אך כשסיים את המשמרת - הותקף לפתע ע"י שני בני מיעוטים, אל מול מצלמות האבטחה, ונפצע קל. חקירת המשטרה נתקלת בקשיים רבים. צפו בתקיפה כפי שתועדה במצלמות ● לסיפור המלא ולצפיה בוידאו 

', תלמיד ישיבה מצפת, שהה במרכז המסחרי "פאואר סנטר" בכרמיאל, לפני כשבועיים. תלמיד הישיבה, פעיל בתנועת חב"ד, התנדב בדוכן של התנועה וקרא לעוברים והשבים במקום להניח תפילין.

וזה, כנראה, היה מה שעורר שני צעירים לתקוף אותו לקראת סוף המשמרת שלו. י', כפי שניתן לראות בסרט מצלמות האבטחה שתיעדו את האירוע, הלך לצעוד במרכז עם חבר. לידו עצר רכב ובו שני צעירים, על פי החשד ממוצא ערבי.

"הלכתי במתחם קניות, ופתאום שני ערבים קפצו מרכב", סיפר היום י' לחדשות 2. "אחד מהם נתן לי מכה רצינית בפנים ומהעוצמה עפו לי הכובע והכיפה. הם אמרו לי 'יהודי מסריח, למה אתה מתלבש ככה?' וברחו. זו אנטישמיות לשמה. הייתי בהלם 10 דקות אחרי המקרה, והזעקתי את המשטרה".

במשטרה חוקרים - ללא הצלחה

בסרטון ניתן לראות כי הצעירים ניגשים ל-י', מורידים לו את המגבעת והכיפה ודוחפים אותו באלימות מחוץ לטווח המצלמה. שם, כך חושדים במשטרה, תקפו אותו באגרופים ובבעיטות. בסרטון נראה כי לאחר מכן הם שבים למדרכה, לוקחים את המגבעת והכיפה, מסתכלים עליו מרחוק - ושבים למכוניתם.

י', שנפצע קל, הגיש תלונה נגד השניים במשטרת צפת. במשטרה אומרים כי נבדקים כל כיווני החקירה, כולל על רקע לאומני וגם סכסוך אישי. אך כרגע, החקירה לא מתרוממת. "המשטרה הייתה אדישה. זו רשלנות לשמה", אומר י'. 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


הרב מעתניאל שנהרג בחברון בריקוד חסידי       
צפיות: 2350וידאו מרגש: החיילים שיצאו מעזה רוקדים ומאמ...
צפיות: 2514לשמוע קול שופר                               
צפיות: 1033הרגעים האחרונים וניסיונות ההצלה ● מצ...
צפיות: 4572תמימים עושים "שמח" בסאטמר ● חלק ב     
צפיות: 4905אופנר מציג: ציורי הנסיעה לרבי ● מצגת   
צפיות: 2218נתניהו: הנאום באו"ם היה לפי דברי הרבי       
צפיות: 7422הערבים תוקפים את הבחור מצפת ● וידאו   
צפיות: 4822דף של ברכת המזון במקום מזוזה‎               
צפיות: 774מה חידשה חסידות חב"ד? ● חלק א         
צפיות: 1586

.