לילה כלכלי מודה: טעינו ביחס לגבעות עולם ● וידאו    צפיות: 2802

הצג וידאו זה באתרך

מודה ועוזב: לפני כחצי שנה תקפו בתכנית "לילה כלכלי" את הדיווחים באתרנו, על ברכת הרבי שהתממשה בבארות הנפט 'מגד 5' שבראש-העין, בבעלותו של חסיד חב"ד, ר' טוביה לוסקין ● אתמול, לאחר שפרסמה החברה כי הרוויחה קרוב ל-‏12 מיליון שקלים בתוך רבעון אחד, התקשר תחקירן התוכנית הפופולארית "לילה כלכלי" לכתבנו חיים רייך וביקש להתנצל: "אנחנו עושים כתבה מתקנת. אתם צדקתם במה שכתבתם, והפרשן שלנו - שסבר אחרת מכם - טעה" ● לסיפור המלא 

אתמול בערב צלצל הטלפון הנייד שלי. על הקו היה גידי, מתחקירני תוכנית הכלכלה היוקרתית של ערוץ 10. "אתה זוכר אותי?", בירר. "אני תחקירן הכתבה ששודרה בעקבות הפרסום אצלכם באתר, בקיץ שעבר. אז, לעגנו לכם, אבל הלילה נפרסם כתבת התנצלות", אמר והוסיף: "צדקתם במה שכתבתם, הפרשן שלנו, שלעג לכם, אכל את הכובע בסיורו היום באתר הפקת הנפט 'מגד 5' שבראש-העין".

את הידיעה על כך ש"גבעות עולם" הרוויחה לא פחות מ-‏11.7 מיליון שקלים ברבעון אחד (!) קראתי עוד כמה שעות קודם לכן, בצהרי יום האתמול. ניצחון קטנטן מול הציניקנים שלעגו ובזו לכתבה הבלעדית שחשפנו במסגרת זו, ביום חמישי ח' בסיוון ובה נכתב כי בימים הקרובים תחל 'גבעות-עולם' להפיק נפט. 

מניות החברה טיפסו אחרי הפרסום באינפו ב-‏8%. אתרי החדשות הגדולים במדינה דיווחו אז על הזינוק החד, וציינו כי זו הגיעה בעקבות הכתבה. חלקם, עקצו את הנקודות שהועלו בכתבה, ומי ש"הצטיין" בכך במיוחד היה פרשן "לילה כלכלי" שערך ביום ראשון שאחר-כך כתבה מקיפה בנושא. אבל אט אט הוכח כי ברכתו של הרבי עומדת לעד והיא שווה יותר מכל אותם "מבינים" כלכליים למיניהם.

שבוע אחר כך, החלה ההפקה ו-‏5 ימים אחרי-כן הודה אתר "גלובס" כי 'גבעות' מוכרת כ-‏800 חביות נפט בממוצע ליום, ממש כפי שנטען באתרנו ונדחה בתחילה בידי אתר הכלכלה. שבועות אחר-כך הודיעה החברה בצורה רשמית כי הנפט מתוצרתה נמכר במחיר גבוה מהשוק - בדומה למה שפרסמנו כאן לראשונה בכתבה המדוברת. (בה שקללנו גם את כמויות הגז הגדולות שמופקות ונמכרות בידי 'גבעות עולם'. ח.ר).

אתמול, כאמור, פורסמו רווחיה של החברה, שהוכיחו כי כל מנבאי השחורות טעו. בליל אמש שודרה הכתבה שהכין ערוץ 10 במהלך היום. הפרשן התנצל על הזלזול, ברך בשם ומלכות "המוציא נפט מהארץ" וכאילו כדי להדגיש עד כמה טעה בהערכותיו, אכל "כובע" עשוי נייר.

ברכתו של הרבי הוקרנה במהלך הכתבה, ומאות-אלפים נחשפו שוב לעובדה שפרוייקט ה"נפט כחול-לבן" יצא לדרך והצליח למעלה מן המשוער רק בשל ברכת כ"ק אדמו"ר מה"מ.

חשוב להבהיר: בניגוד לנאמר בערוץ 10, הרבי לא הבטיח נפט ללוסקין. לפני 21 שנה הגיע לוסקין למסקנה, לאחר עיון בתורה, כי בנחלתו של יוסף בארץ-ישראל טמון נפט. הוא ביקש את ברכתו את הרבי להצלחה בחיפושים אחר הנפט, והרבי בירך אותו ואיחל לו שיבשר בשורות טובות. 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


הילדה אמרה: אמא הלכה לשמים להביא את המשיח   
צפיות: 5560הרב הספרדי: בעד החב"דניק, נגד הליטאי χ...
צפיות: 3546לשמוע קול שופר                               
צפיות: 1033מבצע חנוכה תשס"ח בניו יורק                   
צפיות: 563התעלומה נפתרת: מה היה באריזות המתנה?         
צפיות: 4961עשור לרצח גנדי: בנו אמר קדיש בכפר חב"ד       
צפיות: 1305צפו: הפטנט המהפכני לגלילת ספרי תורה (פ)     
צפיות: 2138פרלמן מספר: עצת הרבי הצילה אותי ● וי...
צפיות: 3132השדרן החב"די מנחה תכנית החדשות החרדית       
צפיות: 342שלושה שבועות לפני פסח: מכת ארבה במצרים       
צפיות: 1780

.