ערוץ 10: סגירת בית חב"ד בגלל נסיון ההתנקשות    צפיות: 1412

הצג וידאו זה באתרך

במהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 10 דווח היום על ההתנכלות מצד השלטונות לבית חב"ד בבוליביה שנסגר בפשיטה משטרתית ללא סיבה ברורה ונראית לעין. הסיבה ההגיונית המובאת בכתבה היא נסיון התנקשות לאחרונה בנשיא המדינה, בו היו מעורבים זרים, מה שמביא את המשטרה המקומית לגלות חשדנות ועוינות כנגד כל התארגנות לא מקומית. כמו כן מספר בכתבה הרב אהרן פריימן השליח במקום על התנכלות מצד תושבים מקומיים שלא רואים בעין יפה את פעילות בית חב"ד, זאת על רקע כלכלי ● לצפיה בוידאו 

אתר החדשות ynet מדווח:

בית חב"ד שוב בכותרות, הפעם בבוליביה: כוחות משטרה פשטו בימים האחרונים כמה פעמים על בית חב"ד הפועל בעיירה רורה-נבאקה שבצפון-מזרח המדינה, הורו על סגירתו ועצרו מספר מטיילים ישראלים ששהו בו (בינתיים הם שוחררו).

שליח חב"ד במקום, הרב אהרון פריימן, טען בשיחה עם ynet כי השוטרים סירבו להסביר לו את הסיבה למהלך, אך שמועות עקשניות ברחבי העיירה קושרות את פעילות המשטרה לניסיון ההתנקשות בנשיא בוליביה בשבוע שעבר.

אמש (יום ד'), לאחר שבית חב"ד חזר זמנית לפעילות, טען פריימן, שבעצמו כמעט נעצר, כי מדובר בסך הכל בסכסוך מקומי. לדבריו, "בעל מסעדה אנטישמי שחושב שאנחנו פוגעים לו בפרנסה עושה הכל כדי להעיף אותנו מפה". הבוקר, עם ריבוי המעצרים, סגירת הבית בשנית ועיסוק התקשורת המקומית בפעילות המשטרה במקום, הודה: "זה כנראה לא הוא, אלא משהו גדול יותר. אין לו כזה כוח".

"השמועות כאן אומרות שזה קשור לניסיון ההתנקשות בנשיא", אמר הרב פריימן, "אבל מצד שני, התקשורת מדווחת על כל מיני דברים אחרים, כמו למשל שבית חב"ד פה עסק בסחר בסמים ודברים כאלה. בינתיים לקחתי פה עורך דין שיטפל בעניין, אבל זו לא מדינת חוק, ועד עכשיו אף אחד לא אומר לנו על מה המהומה. הם גם לא הציגו צווי סגירה".

השליח סיפר על תייר ישראלי אחד שנעצר על ידי משטרת ההגירה בבוליביה, נלקח לשדה התעופה כשהוא אזוק וגורש מהמדינה, ועל עוד כמה שעדיין עצורים. "אני פועל לשחרר אותם מהמעצר ומנסה גם ליצור קשר עם משרד החוץ או עם איזושהי נציגות ישראלית כאן. בינתיים לא הצלחתי".

רורה-נבאקה היא אחד ממוקדי המשיכה המרכזיים למטיילים בבוליביה, ובהם גם תרמילאים ישראלים רבים. העיירה היא מרכז שממנו יוצאים טיולים לג'ונגלים ולאזורי הביצות ("פמפאס") בצפון המדינה. 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


סיקור טקס הצדעה לחייל חננאל דיין - ערוץ 7   
צפיות: 690ערוץ 2 על פעילות החסד החב"דית ● וידא...
צפיות: 1850לעיני מליונים: השדרן הפופולארי ציטט את הרב...
צפיות: 1888נשיא צרפת הנבחר שמע על שבע המצוות           
צפיות: 648יש יהודים בקזחסטן                           
צפיות: 888שידוך על גלגליות ● וידאו               
צפיות: 5435הטלויזיה הרוסית התרשמה מהשחזור המרהיב `...
צפיות: 1538צרפת: בקבוקי תבערה לעבר בית חב"ד ● ו...
צפיות: 811היסטוריה: נשיא רוסיה העניק לרב לאזאר אות כ...
צפיות: 505ynet בדק מה חושבים בכפר חב"ד ● וידאו   
צפיות: 3024

.