שיר השלוחים ● לצפייה    צפיות: 4544

הצג וידאו זה באתרך

בזמן שהדרמה בבית חב"ד בבומבי היתה בשיאה, וממדי הטרגדיה עדיין לא היו ברורים, המלחין החסידי יוסי גרין התיישב דומע מול הפסנתר, והתפילה כמעט יצאה מאליה. "זה שיר תודה לחב"ד, ואם שליח אחד ישמע אותו ויתעודד - זכינו", אומר ל-ynet אוהד מושקוביץ, שהופקד על הביצוע ● לצפיה 

ערב שבת פרשת תולדות. הדיווחים מהודו ממשיכים לזרום. דיווחים מעורפלים ובלתי רשמיים מועברים לכלי התקשורת אודות מצבם של היהודים שנלקחו כבני ערובה בבית חב"ד בבומביי.

המלחין החסידי העולמי יוסי גרין יושב בביתו ב"סיגייט" שבניו יורק ומתעדכן, כמו כל עם ישראל, במתרחש בהודו. "ישבתי בבית ודאגתי לזוג הולצברג ולשאר היהודים שהיו במקום ועדיין לא היה ידוע מה עלה בגורלם", אומר גרין. "התיישבתי על יד הפסנתר בעיניים דומעות והתפילה כמו יצאה מאליה: 'כל מי שעוסקים בצרכי ציבור באמונה הקדוש ברוך הוא ישלם שכרם'.

"המנגינה התפשטה לה ויצאתי מחוזק ממנה. באותו הזמן, לפני כניסת השבת, כבר התקבלה הידיעה הנוראה כי בני הזוג הולצברג הי"ד כבר אינם איתנו. במשך כל השבת דמעתי ושרתי את השיר".

בשלב זה מתחיל יוסי גרין לשיר לנו את הלחן שללא ספק, כשהמראות של לווית הזוג הולצברג עדיין מהדהדות בראש, סוחט דמעות. "השיר הוא לא שיר הספד, חס ושלום", אומר גרין "זהו שיר של נחמה ותקווה. שיר שנועד לחזק את שלוחי חב"ד בכל העולם שאל להם לפחד משונאי ישראל. לכל אחד מהם מחכה השכר שלו. בזמנים כאלו עולות הרבה שאלות וקושיות. לא הכול אנחנו מבינים, אך זהו לא תפקידנו לספק את התשובות. התפקיד שלנו כרגע הוא לחזק, לעודד ולעשות כל שביכולתנו למען אותם יהודים צדיקים שמוסרים את כל חייהם בשביל כלל ישראל".

מיד עם צאת השבת הרים יוסי גרין טלפון לידידו הזמר אוהד מושקוביץ וביקש ממנו לבצע את השיר "בחרתי דווקא באוהד בגלל יכולותיו הקוליות המדהימות ואין זמר שיכול לבטא את הרגש מחד ואת התקווה מאידך כמו אוהד".

אוהד מושקוביץ הקשיב לשיר דרך הטלפון וחש שליחות ורצון לבצע את השיר. "ברוך ה' אני זוכה להופיע כמעט בכל מקום בעולם", מספר אוהד, "ואין מקום שאני לא נתקל בפעילות העניפה והמרשימה של שלוחי חב"ד. בכל מקום שאתה נמצא בו, בארץ הכי נידחת, תמיד אתה מוצא את בית חב"ד ושם אתה רואה איך הם מקבלים כל יהודי בסבר פנים יפות, דואגים לו ונותנים את ההרגשה הכי יהודית וישראלית שאפשר".

רפאלי אוהד רואה בשיר סוג של הכרת הטוב: "ראיתי חשיבות עליונה לבצע את השיר מתוך הכרת הטוב לאותם יהודים צדיקים שדואגים שנרגיש תחושת ביתיות בכל מקום בעולם. ברגע שיוסי השמיע לי את השיר התקשרתי לדוד פדידה, המפיק שלי, ואמרתי לו שיש שיר שחייבים להקליט הרגע. זה הזמן שבו שלוחי חב"ד הכי זקוקים לאיזו מילת עידוד, מילת חיזוק ותקווה", מוסיף אוהד.

את השיר הקליט אוהד בשעות הקטנות של הלילה כשבאולפן מסביב היה קשה שלא להיסחף ברגש העז שמעביר השיר לשומעים אותו. " אני חושב שאין כמעט יהודי וישראלי שלא נקלע לבית חב"ד היכן שהוא בעולם. זוהי השעה הכי חשובה שכולנו צריכים לבא ולומר להם: תודה. אם השיר הזה יעודד ולו שלוח חב"ד אחד והיה זה שכרנו". 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


בישיבה ליטאית: מתכוננים לאלול עם ניגון אדה...
צפיות: 1723הזמר שמואל שפירו מנגן "כאיל תערוג" ●...
צפיות: 2123אריאל זילבר הפך את טנפליי ● וידאו     
צפיות: 2703דודו פישר מלהיב את יהודי רוסטוב בשירת "משי...
צפיות: 1194דניאל זמיר מבצע "אנעים זמירות"               
צפיות: 1961זמרי חתונות חב"דיים בקליפ מחרוזת ● ל...
צפיות: 3441ילד חב"די מנגן ארבע בבות ● וידאו       
צפיות: 2819צפו: הרב יאיר כלב מרגש בניגון מסתורי χ...
צפיות: 3498בני היכלא בביצוע מיוחד ותרגום לעברית χ...
צפיות: 3989ניגון חב"ד וואקלי כפי שמעולם לא שמעתם       
צפיות: 1382

.