כולל חב"ד מציג: שיקום באמצעות גינון ● וידאו    צפיות: 1393

הצג וידאו זה באתרך

אתר החדשות ynet מדווח: בהשקעה של מליוני שקלים יחנך מחר במרכז גראבסקי של כולל חב"ד הפועל במגדל העמק, פארק טיפולי יחודי שיאפשר שיקום חולי טרשת נפוצה באמצעות גינון טיפולי. "יש לזה השפעה רפואית מדהימה ביותר", מסביר הרב זאב קרמבי מנכ"ל המרכז שמזמין את כולם - חולי טרשת ובעלי מוגבלויות באשר הם, להגיע וליהנות מהגן ללא צורך בתשלום כלשהו ● לצפיה בוידאו 

מרכז שיקום גראבסקי" הוא הוסטל המיועד למגורי נכים סיעודיים קשים, שמתמחה בטיפול בדיירים בעלי נכות פיזית קשה, חולי "טרשת נפוצה", וחולים במחלות נוירולוגיות דומות. דיירי ההוסטל מגיעים מרחבי הארץ, מכל שכבות האוכלוסייה, וביניהם דתיים וחילוניים.

במסגרת השיקום ולצד הטיפול הקונבציונלי מנסים אנשי המרכז לשפר את איכות חיי המטופלים באמצעים שונים, בין היתר באמצעות גינון טיפולי. תחילה היה זה במסגרת חוג מצומצם שבהם שתלו המטופלים צמחים וטיפלו בגינה הקטנה הצמודה למרכז, "כשראינו את ההשפעה והשיפור באיכות חייהם", מספר זאב קורומבי מנכ"ל מרכז גראבסקי "החלטנו לקחת את הפרויקט צעד קדימה ולהגדילו".

המרכז מצויד בציוד חדיש ביותר, ושופץ בחודשים האחרונים. ההוסטל כולל, בנוסף לחדרי המגורים, גם מרפאה, חדר פזיויטרפיה, חדר פעילת יום, חדר טיפול אישי, חדר ריפוי בעיסוק, חדר מחשבים, חדר יצירה וחדרי אוכל. בפארק החדש קיימת בריכת נוי עם דגים, חממה טיפולית, ערוגות מוגבהות המותאמות לעבודת הדיירים, פינות ישיבה ונוף ופינת חי בה ישנם תוכים וארנבות. "לתת לאנשים לעבוד עם צמחים שגדלים להם מול העיניים מוציא אותם מהדכאון ונותן להם רצון וכוח להתמודד", מסביר קרומבי את הרציונל מאחורי הפארק.

"בכל האספקטים של הגישה הטיפולית בטרשת נפוצה יש הרבה אופטימיות", מסביר פרופסור אריאל מילר מנהל המרכז לטרשת נפוצה בביה"ח כרמל בחיפה. "בשנים האחרונות יש הרבה מה להציע, ומעבר לטיפול הרפואי הסטנדרטי ניתן להוסיף טיפולים חדשניים כמו גינון הטיפולי", הוא מסכם. "אחד הדברים החשובים להעביר למטופלים ולכלל הציבור, הוא שיש לנו הרבה מה להציע לחולי הטרשת כדי לשפר את איכות חייהם בצורה ניכרת". 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


קבלת שבת ומסר מהרבי בערוץ הספורט ● ל...
צפיות: 1922חב"ד רישיקש                                 
צפיות: 1077ערוץ 7 בכתבה מקיפה: אמונת חסידים ברבי מלך ...
צפיות: 1779ynet: בחב"ד חגגו את הכתרת הנשיא ● וי...
צפיות: 1725מהו סוד ההצלחה של ישיבת חנוך לנער? ●...
צפיות: 1240'מבט' על ניידות חב"ד בפורים בשדרות           
צפיות: 756שיירת הטנקים העוצמתית - כעת הקליפ ● ...
צפיות: 2694ערוץ 2 על השריפה בכפר חב"ד ● לצפיה     
צפיות: 1937באנו חושך לגרש - גרסת תשס"ט ● וידאו   
צפיות: 3373יו"ר האופוזיציה בהופעה של החב"דניק ●...
צפיות: 2432

.