קליפ מוזיקה חדש לר' אהרון סיטבון - "אדון עולם"    צפיות: 2064

הצג וידאו זה באתרך

 

30 שנה לאחר שוויתר על קריירה מוזיקלית משגשגת לטובת השקעת זמנו בלימוד התורה. שב ר' אהרון סיטבון לאולפן ההקלטות.

ידידיו בארץ מכירים אותו כחסיד חב"ד, המחלק את זמנו בין ביתו בירושלים לארץ הולדתו צרפת. פניו המאירות והחיוך הנסוך על פניו תמיד, כמו גם המבטא הצרפתי אינם מסגירים את עברו המוסיקלי המפואר של האיש שבנועם הליכותיו וצניעותו, לא מרבה לספר על כך.

דווקא בצרפת ארץ הולדתו, רבים מכירים וזוכרים אותו כז'ילברט (אהרון) סיטבון, הזמר הנערץ עליהם, ששירתו ולחניו, היו לפס קול של דור שלם. רק בן 20 היה, כשהחל להופיע עם שיריו בצרפת, ועד מהרה זכה להצלחה עצומה שחרגה אף מעבר לגבולות המדינה אל שאר מדינות אירופה. עשרת התקליטים בהם כיכב, נמכרו במאות אלפי עותקים והוא הפך לאחד הזמרים המושמעים ביותר בתחנות הרדיו בצרפת.

אך דווקא בשיא הצלחתו, בעת שאמרגניו ביקשו להחתים אותו על חוזה הופעות ארוך טווח, חלה תפנית בחייו והוא החליט לוותר על חלומו הגדול ולהתמסר ללימוד התורה. מאז, במשך השנים הרבות שחלפו, סרב פעם אחר פעם להצעותיהם של אמרגנים לשוב, להקליט ולהופיע. את חלומו הגשים באמצעות בנו, דוד סיטבון, הממשיך את דרכו המוסיקלית כזמר חסידי מצליח המופיע באירועים ובשמחות.

ר' אהרון סיטבון, לא העלה על דעתו סיטואציה בה ישוב לאולפן ההקלטות, חיי התורה מילאו אותו סיפוק רב, והמוזיקה לא הותירה בו את חסרונה. עד אותו הלילה בחצות, בו מנגינה שהתנגנה בראשו טרדה את מנוחתו. הייתה זו מנגינה שהלחין ידידו מגדולי זמרי צרפת, מישל פוגאן, שהיה רשום עמו באותו משרד אמרגנות. וכך, קודם האשמורת השנייה, נטל ר' אהרון סיטבון את הגיטרה המאובקת מהמחסן, פתח את סידור התפילה והחל לשיר את המנגינה המוכרת על הפיוט "אדון עולם".

הטקסט התאים למנגינה, כאילו הולחן במיוחד עבורו. "הפיוט אדון עולם", מסביר אהרון, "הוא פיוט של קבלת עול מלכות הבורא, שהוא כל יכול, והוא אחד יחיד, הוא העוזר והוא המושיע. אם יהודי אחד ימצא את הקשר אל בוראו באמצעות השיר, והיה זה שכרי...". את השיר עיבד והפיק מוזיקלית יובל סטופל, את הקליפ המרהיב הפיק אייל ציון.

אדון עולם | לחן: מישל פוגאן | עיבוד והפקה מוזיקלית: יובל סטופל | בימוי, צילום ועריכת הקליפ: אייל ציון
 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


תמונות הלילה: חתונת מיידובניק - חורושכין     
צפיות: 2179החוג לגיטרה של ילדי תל אביב ● וידאו   
צפיות: 1722פריד: השירה עבורי היא שליחות ● וידאו   
צפיות: 3419"צמד רעים" בריקוד חסידי בשלג ● וידאו   
צפיות: 2786לקראת שבת: ניגון לשבת ויום טוב בגיטרה קלאס...
צפיות: 3925ניגון לר' משה וילנקער בביצוע מרגש ● ...
צפיות: 230320 שנה - אותו מעמד אותו זמר ● וידאו   
צפיות: 2585אמש בטלטון: פריד מבצע את "זיידע" ● ו...
צפיות: 3707הפתעת הדינר: השליח ניגן בכינור ● ויד...
צפיות: 2867שיינפלד עם הלהיט שכובש "אוי רבי" ● ל...
צפיות: 7090

.