ג'אז נשתנה ● וידאו    צפיות: 2001

הצג וידאו זה באתרך

אתר החדשות ynet פירסם כתבה לצד קטע וידאו על נגן הסקסופון החב"די דניאל זמיר בה הוא מספר על התקרבותו של האמן שנחשב לאחד הכשרונות  הגדולים שצמחו בשנים האחרונות בג'אז הישראלי ● בתוך הבית מקבלים אותנו בחום זמיר ואשתו. התמונה הענקית של הרבי, קופות הצדקה שנושאות את דיוקנו, ועשרות ספרי הקודש שמונחים להם בספרייה שם כאילו מזכירים בכל רגע שהמוזיקה, הביצוע המיוחד שבאנו להקליט, והאלבום החדש שלו, הם בעצם רק התירוץ למה שבעצם מניע את דניאל זמיר ● לקריאה וצפיה בוידאו 

הכניסה לבניין שבו מתגוררים דניאל זמיר ואשתו מאירה פנים. מדשאה יפה, עם עץ גבוה ומרשים שמטיל צל נעים על כל הרחוב. הבניין, כיאה לכזה השוכן בשכונת רמת אביב, צבוע בחדשנות ומזכיר את אותה סדרת טלנובלה מפורסמת. בעיה אחת יש בבניין - וזה האינטרקום. מכיוון שרוב הפתקים שאמורים להתוות לך את דרכך פנימה מגורדים או מקולפים, אתה לא ממש יודע על איזה כפתור ללחוץ .

משפחה אחת יוצאת מהכלל בבניין, ואת זיהוי הדירה שלה ניתן לעשות בקלות. "770" זועקים המספרים על המדבקה - מחווה לאותו בניין מפורסם בניו-יורק שבו דר הרבי מליובאוויטש. מעל, בכתב קטנטן שרק מיקרוסקופ ביולוגי משוכלל יוכל לזהות, אפשר להבחין גם בשם "זמיר".

בתוך הבית מקבלים אותנו בחום זמיר ואשתו. התמונה הענקית של הרבי, קופות הצדקה שנושאות את דיוקנו, ועשרות ספרי הקודש שמונחים להם בספרייה שם כאילו מזכירים בכל רגע שהמוזיקה, הביצוע המיוחד שבאנו להקליט, והאלבום החדש שלו, הם בעצם רק התירוץ למה שבעצם מניע את דניאל זמיר.

זמיר הוא נגן סקסופון שנחשב לאחד הכשרונות הגדולים שצמחו בשנים האחרונות בג'אז הישראלי. את ההיסטוריה המוזיקלית שלו התחיל עוד בתלמה ילין במגמת המוזיקה. כשסיים, מצא את עצמו בניו-יורק מנסה לפלס את דרכו בסצינה המקומית. שם הוא התחבר לאמן הג'אז היהודי ג'ון זורן, שהחתים אותו בלייבל שלו "צדיק", והקליט איתו שלושה אלבומים, שבאחד מהם תרם זמיר גם לכתיבת החומרים. תוך כדי הסשנים המוזיקליים וההקלטות, הוא חזר בתשובה והתקרב מאוד לתנועת חב"ד. 

"אני מוצא חיבור גדול מאוד בין ג'אז ליהדות", מסביר זמיר. "יש בג'אז מקום מאוד גבוה לביטוי אישי ולפיתוח האני העצמי שלך, אבל כחלק ממשהו מאוד גדול מסביב. ביהדות, לכל דבר יש משמעות ולך יש את הבחירה, ואת הכוח שבבחירה. אתה יכול לקבוע איך העתיד שלך ייראה, אבל אתה גם מחובר מאוד להווה שלך ולעבר שלך. בתוך הג'אז יש כוחות שמושכים את מחשבה שלך קדימה. גם האילתור, שכל כך מאפיין את הג'אז, מבוסס על ההווה אבל גם על העבר - וזה משוך אותך אל העתיד" .

בתוך עולם הג'אז אפשר לסמן את זמיר כחלק מקבוצת נגנים, כמו אבישי כהן, שהחליטו לקחת את המוזיקה שלהם ולנסות ולהגיע איתה לקהלים שהחיבור שלהם לג'אז הוא לאו דווקא טבעי. האלבום הראשון של זמיר - "אמן" - נגע במקומות הרבה יותר "קלים לעיכול" מאשר הג'אז הקלאסי, ומכר כמות לא מבוטלת של 10,000 עותקים. זמיר עצמו הרגיש בבית עם הקריצה הרוקנרולית, ועלה על במות עם אמני רוק כמו ברי סחרוף ואביתר בנאי, ובין לבין הפך להיות בן בית בהופעותיו של מתיסהו, אותו גם חימם באחד מסיבובי ההופעות שלו. 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


חסידי סלונים מנגנים ליובאוויטש ● ויד...
צפיות: 2600אברהם פריד ב"א-לי אתה" מרגש ● וידאו   
צפיות: 2879ד' בבות בחתונת הענק בבעלזא ● וידאו     
צפיות: 4029צמאה לך נפשי בטיש של 'תולדות' ● וידא...
צפיות: 3900אברהם פריד בדינר למוסדות חב"ד במגדל העמק     
צפיות: 1106תפילה לעני כי יעטוף                         
צפיות: 5267הקהל באמפי בנתניה ● כעת הוידאו         
צפיות: 2318בואו לטעום מהשמחה הגדולה ● וידאו       
צפיות: 2592ד' בבות בהתוועדות המרכזית ● וידאו     
צפיות: 1795הניגון של "רצוא" ו"שוב" וידאו               
צפיות: 2920

.