"זה שאני בחיים זה נס גלוי" ● וידאו    צפיות: 3810

הצג וידאו זה באתרך

 

"אני זוכר שהייתה אזעקה. אשתי אמרה לי, 'בוא נרד למטה'. אמרתי לה, 'אנחנו לא נספיק'. תוך 10 שניות היה פיצוץ". כך תיאר שמוליק שארף, שאיבד אתמול (יום ה') את אשתו מירה בפיצוץ רקטה בקריית מלאכי, את רגעי האימה.

שארף, הסובל מפגיעות ראש וגפיים, מאושפז בבית החולים תל השומר יחד עם בנו בן הארבע, יוסף-יצחק, שמצבו מוגדר קל-בינוני. הוא נפגע בכף היד ובחזה. שתי בנות המשפחה, חנה בת שנתיים וחצי וגאולה בת שמונה חודשים, אושפזו תחילה בבית החולים קפלן, אך בהמשך הועברו לתל השומר כדי לשהות יחד עם שאר בני משפחתן. היום הן כבר צפויות להשתחרר מבית החולים.

את הבשורה על מות אשתו קיבל שארף בבית החולים. "אשתי הייתה כמו הנשים הצדקניות של עם ישראל, בזכותה יצאנו ממצרים ונזכה לגאולה", אמר.

ממיטת חוליו סיפר על שאירע לאחר ששמע את הפיצוץ: "קמתי מהרצפה, חיפשתי את אשתי. לא ראיתי אותה. לקחתי את שלושת הילדים בקומה הרביעית לחדר הילדים, אבל הרגשתי שהידיים שלי תלושות מהגוף. הקומה הייתה מופצצת לגמרי. ירדתי למטה וצעקתי לשכנים, 'הילדים שלי בחדר ילדים! תעלו, תראו מה קורה עם אשתי', והתיישבתי על ספסל". הוא סיפר כי כוחות מד"א הגיעו לטפל בו, וכי הוא נשאר בהכרה. "אלה נסים גדולים. עצם זה שירדתי במדרגות ואני חי, אמרתי תודה לקב"ה שהשאיר אותי חי".

הוא התייחס גם לטענות שנשמעו ולפיהן שהו בקומה הרביעית של המבנה הישן ללא ממ"ד, ככל הנראה בסמוך לקיר חיצוני, ומן הסתם לא במרחב המוגן שמוגדר כחדר המדרגות בקומה שמתחת. לדברי שארף, "יש מקלט במקום, אבל גם אם היינו יורדים בכל מקרה לא היינו מספיקים".

על מצבם של שלושת ילדיו סיפר כי הבן סובל מרסיסים, אך לדבריו, "חושבים קדימה. יש פתגם חסידי שאומר 'לחשוב טוב - יהיה טוב'. היו נסים גדולים ועוד יהיו, ונצא מזה".

ד"ר אייל חשביה, סגן מנהל מערך הטראומה בתל השומר, שבו מאושפז שארף, סיפר כי חל במצבו שיפור ניכר. "הוא הגיע אתמול בהכרה מלאה עם פגיעת ראש חודרת עצמות פנים וידיים. בשעות הערב נותח על ידי שלושה צוותים. הוא במצב כללי מצוין, הוא יישאר פה כמה ימים וישוחרר". בנו בן הארבע עבר ניתוח ארוך אתמול, ומצבו מוגדר קל-בינוני. גם במצבו ניכר שיפור משמעותי. הוא מאושפז בטיפול נמרץ ילדים וצפוי לעבור למחלקה הנירוכירורגית. שתי הבנות צפויות להשתחרר היום.

בני משפחתם של בני הזוג סיפרו כי הם תכננו לשוב לניו-דלהי בזמן הקרוב ולחגוג שם את חנוכה עם התרמילאים הישראלים. הם אף ביקרו שלשום בקונסוליה של הודו כדי להסדיר את אשרות השהייה במדינה. "הקדוש ברוך הוא יעזור שנוכל לעמוד בזה ולעזור ליתומים", אמר יהושע שארף, אביו של שמוליק, כשספד לכלתו לקול בכי המלווים בהלווייתה. "כששמוליק יחלים ויתאושש הוא יהיה אבא בריא וחזק עבור הילדים שלהם", הבטיח האב האבל.

היום נערכה הלווייתו של איציק אמסלם מקריית מלאכי שנהרג אתמול מפגיעת גראד בקריית מלאכי. אמסלם, בן 24 במותו, נקבר בסמיכות לשכנו אהרון סמדג'ה שמצא את מותו אתמול בדירת אמסלם.

דוד אמסלם, אביו של איציק, בכה במהלך הלוויה וצעק: "איציק שלי, איזה ילד טוב אתה, לאן הלכת לי, אני גידלתי ילד נהדר ומה קיבלתי בסוף. איציק, היית ילד חמוד שרק רוצה לעזור לכולם, בן אדם כל כך טוב, תכננת להתחתן ומה יהיה עכשיו? איפה הלכת לי? איפה אתה עכשיו?". 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


למה נהג מונית מבת-ים שר לחב"ד מבנגקוק • צפ...
צפיות: 2445תוך שעות: כיפת ברזל יירטה עוד רקטה לת"א     
צפיות: 3505נפש הטבעית, נפש חיונית, נפש בהמית ● ...
צפיות: 1599ברוין                                       
צפיות: 794וידאו מרגש: החיילים שיצאו מעזה רוקדים ומאמ...
צפיות: 2514מגדל העמק: קבלת התורה ע"י קבלת המלכות       
צפיות: 701החב"דניק ש'כובש' את המצדה ● וידאו     
צפיות: 1652סרטון חובה: עלילות מגרון ובג"צ ● לצפ...
צפיות: 6335לילה בגומח                                   
צפיות: 1997מועמדים                                     
צפיות: 701

.