ילדי חרקוב הופיעו, הקהל לא נשאר אדיש ● וידאו    צפיות: 3053

הצג וידאו זה באתרך

 

הפתעה מיוחדת ציפתה ליהודי חרקוב שהתאספו לקראת חג הפורים במופע הקרקס החגיגי שאורגן ע"י קהילת חב"ד בראשותו של רב העיר, הרב משה מוסקוביץ'. כך מדווח אתר ערוץ 7 בשפה הרוסית "ישראל 7".  

בזירת הקרקס פסע החזן יצחק חלפון כשבעקבותיו צועדים בצעדים מחושבים שנים עשר נערים בחליפות שחורות, כובע שחור וכפפות לבנות, מעין חסידים-ג'נטלמנים. הילדים, תלמידי תלמוד תורה "חדר מנחם" של חב"ד עלו להופעתם הראשונה בציבור.   

חלפון ו"מקהלת ילדי חרקוב" הפתיעו בהופעה מבריקה וייחודית לשני שירים יהודיים מוכרים בהם "אדון עולם" על פי עיבודו המיוחד של אברהם פריד לניגון העתיק המושר בחסידות חב"ד.  

כבר בתחילתו של השיר הראשון החלה סערה של מחיאות כפיים מכל עבר, לא היה צופה שנשאר אדיש לאותה חוויה. במהלך הופעת הבכורה שלהם הראו הנערים כשרון ודיוק, כשהם מכים בקולם הצלול ובריקוד. הצופים המבוגרים יותר חזרו בתחושתם לימי התאטרון היהודי של התקופה הסובייטית, הצעירים יותר התחברו לקצב המודרני כשהוא מלא התלהבות ואנרגיה בסגנון המזכיר את להקת הילדים הפופולרית "פרחי מיאמי".  

"זה לא רק שיר, זהו מחזמר, זהו תאטרון אמיתי!", הצהירה אחת המשתתפות כשהיא כולה נרגשת. החזן יצחק חלפון סיכם בהצלחה את האירוע, "השאיפה שלנו היא להביא את הניגון היהודי הישן והטוב אל מחוזות תקופתנו מבלי להוריד מקדושתו", אמר והדגיש כי העבודה עם הילדים נתנה לו תענוג גדול ומילאה אותו בכוחות חדשים בדרך ליצירה חדשה. 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


בורו פארק: מחרוזת ניגוני חב"ד בחתונה חסידי...
צפיות: 1671המוזיקה ככלי להגיד שהרבי משיח               
צפיות: 2112חוני גרונבלט בסינגל שני ● לצפיה       
צפיות: 1704נגינה לאור תורת החסידות ● ראיון וידא...
צפיות: 1282פריד שר "תניא" בהתוועדות יום הולדת ●...
צפיות: 3461התוועדות חסידית מוסיקלית ברדיו "קול חי"     
צפיות: 1858מרדכי בן דוד שר: שבת במז'יבוז' ● ויד...
צפיות: 2996אבי פיאמנטה מציג: קליפ סוחף לחנוכה           
צפיות: 1476פריד וליפא במחזורת ניגוני חב"ד ● ויד...
צפיות: 4986חסידי סלונים מנגנים ליובאוויטש ● ויד...
צפיות: 2600

.