נחנכו ישיבה ובית כנסת במצפה יצהר    צפיות: 728

הצג וידאו זה באתרך

מאות מתושבי השומרון חגגו אתמול (ראשון) הכנסת ספר תורה וחנוכת בית הכנסת ● לפני כחודשיים, הרסו מאות שוטרים את ביתם של יאיר ושרה שלום, זמן קצר לפני חתונתם. במצפה יצהר, המונה חמש משפחות והוקמה על ידי חסידי חב"ד לפני למעלה מעשור, החליטו בבוקר ההרס להתחיל באותו היום בבניה מחודשת של בית המשפחה, המתגוררת בינתיים בשכונה סמוכה, ובהקמת בית כנסת שישמש גם כישיבה חסידית ● לדיווח ותמונות 

מאות מתושבי השומרון חגגו אתמול (ראשון) הכנסת ספר תורה וחנוכת בית הכנסת 'נר דוד', על שם הרב דוד בר חן ז"ל, במעמד ראש המועצה, גרשון מסיקה שהתכבד בקביעת המזוזה בבית הכנסת, רבני יישובים ואורחים רבים מכל רחבי הארץ.
 
לפני כחודשיים, בי"ט כסלו, הרסו מאות שוטרים את ביתם של יאיר ושרה שלום, זמן קצר לפני חתונתם. במצפה יצהר, המונה חמש משפחות והוקמה על ידי חסידי חב"ד לפני למעלה מעשור, החליטו בבוקר ההרס להתחיל באותו היום בבניה מחודשת של בית המשפחה, המתגוררת בינתיים בשכונה סמוכה, ובהקמת בית כנסת שישמש גם כישיבה חסידית.
 
"מתוך הירידה שראינו לאחרונה, תצמח עליה גדולה למעלה. עם קצת רצון מצידנו והרבה אמונה, תוקם פה מעצמה של יישוב פורח וישיבה שתעניק לסביבה אור של גאולה והרבה אהבת ישראל לכל יהודי", התרגש איציק סנדרוי, מקים הגבעה.
 
"דווקא לאחר כל הרס וחולשה שראינו פה במהלך השנים, היתה צמיחה גדולה של בניה, ושל פיתוח הכוחות לכבוד ה' יתברך ולכבודה של ארץ הקודש", ציינו ביצהר בסיפוק.
 
 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


המוזיאון באנגלית ● וידאו               
צפיות: 1019המספרים של מבצע "צוק איתן" ● וידאו     
צפיות: 1308כך מתכונן נתניהו להחריב את גבעת האולפנה     
צפיות: 1312קרית מלאכי מתכוננת לקאסם ● וידאו       
צפיות: 1757הרבי זועק: מפסיקים באמצע הניתוח!             
צפיות: 638דובר צה"ל מציג: שקרי החמאס ● וידאו     
צפיות: 2090התבצרות התמימים; הגירוש הכי ארוך ● ו...
צפיות: 3777מדוע עבר ההרס במצפה יצהר בשקט? ● ויד...
צפיות: 1878צפו בתיעוד: חיסול מחבלים מחופשים לחיילי צה...
צפיות: 4114אופנועים נמצאו במנהרת הטרור מעזה             
צפיות: 1496

.