נחנכו ישיבה ובית כנסת במצפה יצהר    צפיות: 728

הצג וידאו זה באתרך

מאות מתושבי השומרון חגגו אתמול (ראשון) הכנסת ספר תורה וחנוכת בית הכנסת ● לפני כחודשיים, הרסו מאות שוטרים את ביתם של יאיר ושרה שלום, זמן קצר לפני חתונתם. במצפה יצהר, המונה חמש משפחות והוקמה על ידי חסידי חב"ד לפני למעלה מעשור, החליטו בבוקר ההרס להתחיל באותו היום בבניה מחודשת של בית המשפחה, המתגוררת בינתיים בשכונה סמוכה, ובהקמת בית כנסת שישמש גם כישיבה חסידית ● לדיווח ותמונות 

מאות מתושבי השומרון חגגו אתמול (ראשון) הכנסת ספר תורה וחנוכת בית הכנסת 'נר דוד', על שם הרב דוד בר חן ז"ל, במעמד ראש המועצה, גרשון מסיקה שהתכבד בקביעת המזוזה בבית הכנסת, רבני יישובים ואורחים רבים מכל רחבי הארץ.
 
לפני כחודשיים, בי"ט כסלו, הרסו מאות שוטרים את ביתם של יאיר ושרה שלום, זמן קצר לפני חתונתם. במצפה יצהר, המונה חמש משפחות והוקמה על ידי חסידי חב"ד לפני למעלה מעשור, החליטו בבוקר ההרס להתחיל באותו היום בבניה מחודשת של בית המשפחה, המתגוררת בינתיים בשכונה סמוכה, ובהקמת בית כנסת שישמש גם כישיבה חסידית.
 
"מתוך הירידה שראינו לאחרונה, תצמח עליה גדולה למעלה. עם קצת רצון מצידנו והרבה אמונה, תוקם פה מעצמה של יישוב פורח וישיבה שתעניק לסביבה אור של גאולה והרבה אהבת ישראל לכל יהודי", התרגש איציק סנדרוי, מקים הגבעה.
 
"דווקא לאחר כל הרס וחולשה שראינו פה במהלך השנים, היתה צמיחה גדולה של בניה, ושל פיתוח הכוחות לכבוד ה' יתברך ולכבודה של ארץ הקודש", ציינו ביצהר בסיפוק.
 
 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


רבין: לא יהיו קטיושות מעזה ● וידאו     
צפיות: 2461סוכלה חדירת מחבלים דרך מנהרה - תיעוד         
צפיות: 1751פיקוד העורף מציג: מפת אזורי ההתגוננות       
צפיות: 1926התבצרות התמימים; הגירוש הכי ארוך ● ו...
צפיות: 3777צפו: חשיפת ופיצוץ מנהרה שהגיעה לשטח ישראל   
צפיות: 2502הג'רוזלם פוסט מסקר ביקור השייח ● ויד...
צפיות: 1073משמידים את מנהרות הטרור ● וידאו       
צפיות: 199315 שניות בשדרות ● סרטון הסברה מדהים   
צפיות: 4603מצנע: יש הרבה מה ללמוד מגוש קטיף             
צפיות: 520השר התקשה לעצור את הדמעות                   
צפיות: 2494

.