הצצה לאולפני "ניצוצות של קדושה"    צפיות: 12974

הצג וידאו זה באתרך

חדרון קטן עם בלאגן יצירתי, מספר מחשבים וכמה יוצרים מתלהבים - זהו האולפן של "ניצוצות של קדושה" השוכן בנצרת-עילית. ייחודו מתבטא בכך שפה כבר למעלה מעשר שנים ללא כל תקציב משמעותי יוצרים סרטים יהודיים איכותיים. הכול התחיל מטנק מבצעים שחסידי הרבי מליובאוויטש מהרו לעשות, ומתיאטרון בובות ביתי אשר נוסד על ידי הרב יגאל הושיאר ורעייתו איילת ● לסיפור המלא ולתמונות 

חדרון קטן עם בלאגן יצירתי, מספר מחשבים וכמה יוצרים מתלהבים - זהו האולפן של "ניצוצות של קדושה" השוכן בנצרת-עילית. ייחודו מתבטא בכך שפה כבר למעלה מעשר שנים ללא כל תקציב משמעותי יוצרים סרטים יהודיים איכותיים. הכול התחיל מטנק מבצעים שחסידי הרבי מליובאוויטש מהרו לעשות, ומתיאטרון בובות ביתי אשר נוסד על ידי הרב יגאל הושיאר ורעייתו איילת.
 
"ערכנו כמה הצגות, בעיקר לחברים. חשבנו שנקבל מטחי עגבניות, אך האורחים כיבדו אותנו במחיאות כפיים סוערות. היה צריך איכשהו להרחיב את העניין הזה והיה לנו רעיון להתחיל ליצור קולנוע אמיתי. במקרים כאלה אצל חסידי חב"ד יש מנהג לכתוב לרבי ולקבל תשובה באמצעות האגרות קודש. כך עשינו וקיבלנו תשובה מדהימה: "תתחילו מיד ואז תחשבו על כל השאר". "לא הייתה ברירה, כמו שאתם מבינים" – מספר הרב יגאל.
 
"הבנו שכשמדובר בחינוך ילדים לא ניתן להתפשר. להקנות להם ערכים יהודיים – זוהי משימתנו העיקרית. את העלילות לקחנו מהחיים. יחסי אנוש, מצבים הנוצרים במציאות נותנים כיוונים מעניינים יותר מכל המצאה של תסריטאי. העלילות הן די פשוטות, אך בו-זמנית גם מסקרנות ביותר" – אומר מנהל אולפן ההסרטה.
 
לעת עתה הופקו כ-‏250 סרטים. אלו הן דרמות וקומדיות, סרטים דוקומנטריים, מצוירים, מוזיקליים וחינוכיים, סרטי טבע והרבה דברים אחרים. כל אוסף הסרטים וגם סדרה של הצגות מעניינות והרצאות נמצאים באתר האינטרנט: http://www.nitzotzotonline.com.
 
"ניצוצות של קדושה" – זהו הערוץ לילדים והנוער היחיד בארץ בו כל הסרטים והתוכניות מופקים באולפן הסרטה מקומי ומבוססים על ערכים יהודיים וכלל-אנושיים. בסרטים האלה אין אלימות ואכזריות, אין פרסומות טורדניות ודברים שעלולים לפגוע בילדים. נהפוך הוא, צפייה בסרטים אלו משפיעה לטובה על השקפת עולמו של הילד, מעלה את הרמה הרוחנית והמוסרית שלו. כמו כן, כמובן, ילדים ובני נוער נהנים מהצפייה כיוון שהסרטים נוגעים לליבו של כל צופה וצופה. אגב, גם מבוגרים צופים בסרטי "ניצוצות" בהנאה רבה ולאולפן באופן קבוע מגיעים מכתבי תודה והערכה.
 
צוות היוצרים של האולפן מונה רק כמה אנשים. כפי שהוזכר לעיל, בראש ובראשונה אלה הם הרב הושיאר ואשתו. כמו כן, בצוות נכלל "המוח המוזיקאלי" של "ניצוצות" – עמיאל-קלמן כסלו. הניגונים החסידיים שלו מביאים לסרטים ניחוח מיוחד. ראויה לציון גם התרומה המשמעותית של יגאל טל בהפקת הסרטים. באופן קבוע בעבודת האולפן משתתפים: תסריטאי רענן זיו ועורכת חיה חורושוכין הנמצאת כרגע בחופשת לידה.
 
ייחודו של אולפן "ניצוצות של קדושה" גם בכך שבסרטיו משתתפים הן שחקנים מקצועיים (די בלהזכיר את שמותיהם של יהודה ברקן, שלמה סדן, מיכאל וייגל, אברהם פלטה, יוסי סגל, צביקה שוייצברג) הן שחקנים מתחילים. סצנות רבות מוסרטות בישיבה "חנוך לנוער" בצפת שתלמידיה לא פעם משחקים ברמה של כוכבים ידועים. לא מזמן התממש עוד פרויקט מעניין במגדל העמק – תלמידי בית הספר "עילא"י" לילדים עם מוגבלויות הפכו לשחקנים בסרט.
 
כרגע כל הסרטים והתוכניות מופקים בעברית, אך כבר החלה מלאכת תרגומם לשפות החשובות בעולם, ביניהן אנגלית ורוסית. כבר בעוד חצי שנה ניתן יהיה לצפות בסרטי "ניצוצות" בשפתו של פושקין. כמו כן, האולפן מתכנן העלאת ערוץ טלוויזיוני אשר ישדר במקביל לאתר האינטרנט הקיים. יש סיכוי סביר כי חברות "ייס" ו"הוט" יתעניינו בפרויקט כיוון שכיום בטלוויזיה יש מחסור חמור בתכנים איכותיים לילדים ולנוער.
 
סרטי "ניצוצות" מצאו חן לא רק בעיני אלפי ישראלים אלא גם בעיני אנשים מרוב יבשות העולם.
 
כמו שבטח כבר ניחשתם, לפרויקט "ניצוצות" אין מטרות רווח. הוא מדבר לכל ילד הן אם הוא שומר מצוות הן אם לאו, וזה מחזק את דברי הרבי על כך שאין יהודים רעים, יש רק תועים.
 
בזמננו כשהטלוויזיה בישראל הפכה להיות מזבלה אחת גדולה לא קל במיוחד למצוא בכל זה את ניצוצות הקדושה. אך זה ניתן וצריך לעשות, ופרויקט " ניצוצות של קדושה" הינו ההוכחה הטובה ביותר לכך.
 
ניתן לרכוש מנוי חודשי של "ניצוצות של קדושה" ב-‏35 ₪ בלבד. זהו מחיר סמלי אשר רק מכסה הוצאות הייצור והפקת הסרטים.
 
 
 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


לקראת הכינוס: תכנית ראלי בנושא "ילדים בשלי...
צפיות: 2547'ראלי' מחנה קיץ הפרומו ● לצפיה         
צפיות: 2948יחד כל ילדי בת-גלים בתוף ותיפוף             
צפיות: 2888מאות חיילים חצו את הירדן ● וידאו       
צפיות: 5080בתכנית הראלי: ילד מספר על המופת שלו מהרבי   
צפיות: 4801הצצה ל"שבת בקהילה" לחיילי אורו של משיח       
צפיות: 1016איזה ברכות נברך בהתגלות המשיח? ● ויד...
צפיות: 5553יוסף מוקיר שבת גירסת ילדי הודו ● ויד...
צפיות: 7212וידאו סיכום לקעמפ המוצלח בצפת ● לצפי...
צפיות: 4183וידיאו חובה (לילדים): התוועדות לכבוד ג' תמ...
צפיות: 7505

.