מוסקבה: בקבוקי תבערה בבית חב"ד ● וידאו    צפיות: 1662

הצג וידאו זה באתרך

6 בקבוקי תבערה נזרקו לעבר בית הכנסת החב"די 'דרכי שלום' שבשכונת אוטרדנייא בבירה הרוסית מוסקבה. המשטרה המקומית מדווחת כי קבוצת רעולי פנים הגיעה למקום בשעה 4:00 לפנות בוקר ונמלטו לאחר מעשה ● הערכה: התקרית האנטישמית בוצעה בשל החלטת בית המשפט הרוסי מאתמול, לגזור מאסר עולם על 5 ניאו-נאצים שהואשמו ברצח 27 אנשים על רקע גזעני ● והיכן שוהה השליח? ● לצפיה בוידאו ממצלמות האבטחה ולסיפור המלא 

לא פחות מ-‏6 בקבוקי תבערה נזרקו לעבר בית הכנסת החב"די 'דרכי שלום' שבשכונת אוטרדנייא בבירה הרוסית מוסקבה. המשטרה המקומית מדווחת כי קבוצת רעולי פנים הגיעה למקום בשעה 4:00 לפנות בוקר. האנטישמיים, ידו את בקבוקי התבערה לעבר מבנה בית הכנסת, ונמלטו מהמקום. ברחבת בית הכנסת פרצה דליקה, אך כוחות כיבוי שהוזעקו למקום, הצליחו בחסדי שמים להשתלט עליה במהירות, רגע לפני שהאש אחזה בבית הכנסת עצמו ויכלה לגרום להרס רב.

המשטרה המקומית הודיעה, כי ככל הנראה המציתים הינם צעירים השייכים לאחת מהקבוצות הניאו-נאציות הפורחות ברוסיה. "לפי מיטב הבנתנו, ההצתה הגיעה כנקמה על החלטת בית המשפט במוסקבה לגזור מאסר עולם על 5 חברי כנופיה ניאו-נאצית, ביום שני. נשתדל להדק את השמירה על המוסדות היהודיים", אמר בכיר במשטרת מוסקבה.

לחב"ד אינפו נודע כי רב בית הכנסת ושליח חב"ד בשכונה, הרב דוד קרפוב, שוהה כעת בעיירה ליובאוויטש, אליה נסע עם כמה עשרות ממתפללי בית הכנסת,למסע תפילה וחיזוק בעיירה החסידית.

 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


ספר תורה חדש ייכתב לביהכ"נ הצמח צדק         
צפיות: 525האדמו"ר מסאטמר ביקר את הרב החב"די ● ...
צפיות: 1955והאיש שושן צוהל ושמח ● וידאו           
צפיות: 5122עשור לרצח גנדי: בנו אמר קדיש בכפר חב"ד       
צפיות: 1305"הנה לא ינום ולא יישן שומר ישראל" ● ...
צפיות: 3828בקלבריה כבר מתכוננים לסוכות ● וידאו   
צפיות: 2850ר' מענדל מזמר: חברים תהנו ● וידאו     
צפיות: 1724השליחה מסרה את נפשה בחייה ובמותה ● ו...
צפיות: 2454כשיהודה ברקן והרב הר-שפר התוועדו ● ו...
צפיות: 2230משל היהלום שבכתר ● מצגת וידאו         
צפיות: 1119

.