מוסקבה: בקבוקי תבערה בבית חב"ד ● וידאו    צפיות: 1662

הצג וידאו זה באתרך

6 בקבוקי תבערה נזרקו לעבר בית הכנסת החב"די 'דרכי שלום' שבשכונת אוטרדנייא בבירה הרוסית מוסקבה. המשטרה המקומית מדווחת כי קבוצת רעולי פנים הגיעה למקום בשעה 4:00 לפנות בוקר ונמלטו לאחר מעשה ● הערכה: התקרית האנטישמית בוצעה בשל החלטת בית המשפט הרוסי מאתמול, לגזור מאסר עולם על 5 ניאו-נאצים שהואשמו ברצח 27 אנשים על רקע גזעני ● והיכן שוהה השליח? ● לצפיה בוידאו ממצלמות האבטחה ולסיפור המלא 

לא פחות מ-‏6 בקבוקי תבערה נזרקו לעבר בית הכנסת החב"די 'דרכי שלום' שבשכונת אוטרדנייא בבירה הרוסית מוסקבה. המשטרה המקומית מדווחת כי קבוצת רעולי פנים הגיעה למקום בשעה 4:00 לפנות בוקר. האנטישמיים, ידו את בקבוקי התבערה לעבר מבנה בית הכנסת, ונמלטו מהמקום. ברחבת בית הכנסת פרצה דליקה, אך כוחות כיבוי שהוזעקו למקום, הצליחו בחסדי שמים להשתלט עליה במהירות, רגע לפני שהאש אחזה בבית הכנסת עצמו ויכלה לגרום להרס רב.

המשטרה המקומית הודיעה, כי ככל הנראה המציתים הינם צעירים השייכים לאחת מהקבוצות הניאו-נאציות הפורחות ברוסיה. "לפי מיטב הבנתנו, ההצתה הגיעה כנקמה על החלטת בית המשפט במוסקבה לגזור מאסר עולם על 5 חברי כנופיה ניאו-נאצית, ביום שני. נשתדל להדק את השמירה על המוסדות היהודיים", אמר בכיר במשטרת מוסקבה.

לחב"ד אינפו נודע כי רב בית הכנסת ושליח חב"ד בשכונה, הרב דוד קרפוב, שוהה כעת בעיירה ליובאוויטש, אליה נסע עם כמה עשרות ממתפללי בית הכנסת,למסע תפילה וחיזוק בעיירה החסידית.

 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


ברוך הבא מלך המשיח                           
צפיות: 6484מעמד מרגש של ברכת כהנים בכותל ● וידא...
צפיות: 860בלתי נכנע - הסרט המלא (רוסית)               
צפיות: 10888ראש הממשלה בברכה לרגל שנת המאתיים ● ...
צפיות: 1474הרב שמולביץ מספר על משפחתו שנרצחה בשואה     
צפיות: 874תלמידי ישיבת הקיץ כבשו את הכותל             
צפיות: 1362התקשורת מדווחת על התאונה המחרידה ● ו...
צפיות: 4490סרטון חובה: עלילות מגרון ובג"צ ● לצפ...
צפיות: 6335השדרן החב"די מנחה תכנית החדשות החרדית       
צפיות: 342שבוע לסופה: כך זה נראה בעיירת הנופש החב"די...
צפיות: 2635

.