מוסקבה: בקבוקי תבערה בבית חב"ד ● וידאו    צפיות: 1662

הצג וידאו זה באתרך

6 בקבוקי תבערה נזרקו לעבר בית הכנסת החב"די 'דרכי שלום' שבשכונת אוטרדנייא בבירה הרוסית מוסקבה. המשטרה המקומית מדווחת כי קבוצת רעולי פנים הגיעה למקום בשעה 4:00 לפנות בוקר ונמלטו לאחר מעשה ● הערכה: התקרית האנטישמית בוצעה בשל החלטת בית המשפט הרוסי מאתמול, לגזור מאסר עולם על 5 ניאו-נאצים שהואשמו ברצח 27 אנשים על רקע גזעני ● והיכן שוהה השליח? ● לצפיה בוידאו ממצלמות האבטחה ולסיפור המלא 

לא פחות מ-‏6 בקבוקי תבערה נזרקו לעבר בית הכנסת החב"די 'דרכי שלום' שבשכונת אוטרדנייא בבירה הרוסית מוסקבה. המשטרה המקומית מדווחת כי קבוצת רעולי פנים הגיעה למקום בשעה 4:00 לפנות בוקר. האנטישמיים, ידו את בקבוקי התבערה לעבר מבנה בית הכנסת, ונמלטו מהמקום. ברחבת בית הכנסת פרצה דליקה, אך כוחות כיבוי שהוזעקו למקום, הצליחו בחסדי שמים להשתלט עליה במהירות, רגע לפני שהאש אחזה בבית הכנסת עצמו ויכלה לגרום להרס רב.

המשטרה המקומית הודיעה, כי ככל הנראה המציתים הינם צעירים השייכים לאחת מהקבוצות הניאו-נאציות הפורחות ברוסיה. "לפי מיטב הבנתנו, ההצתה הגיעה כנקמה על החלטת בית המשפט במוסקבה לגזור מאסר עולם על 5 חברי כנופיה ניאו-נאצית, ביום שני. נשתדל להדק את השמירה על המוסדות היהודיים", אמר בכיר במשטרת מוסקבה.

לחב"ד אינפו נודע כי רב בית הכנסת ושליח חב"ד בשכונה, הרב דוד קרפוב, שוהה כעת בעיירה ליובאוויטש, אליה נסע עם כמה עשרות ממתפללי בית הכנסת,למסע תפילה וחיזוק בעיירה החסידית.

 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


סיור מדהים בעיר דוד העתיקה ● וידאו     
צפיות: 2736פוטין לרב לאזאר: להילחם בהכחשת השואה χ...
צפיות: 1527משפחת לנדא שואבת מים שלנו ● וידאו     
צפיות: 1881המשקיע מספר: הקידוח בברכת הרבי ● ויד...
צפיות: 2252כולל חב"ד חנך בית תמחוי לניצולי שואה χ...
צפיות: 809רצח בקראון הייטס                             
צפיות: 2954משפחות שכולות לרה"מ: "אתה משחרר את רוצחי י...
צפיות: 2222צפו: הפטנט המהפכני לגלילת ספרי תורה (פ)     
צפיות: 2138אזעקות וכיפת ברזל בכפר חב"ד - כך זה נראה     
צפיות: 1845שגריר ישראל השמיע אזעקה באו"ם               
צפיות: 1277

.