לא תאמינו: אלו "ברוני הנפט" בישראל ● וידאו    צפיות: 2522

הצג וידאו זה באתרך

בזמן שליד ראש העין עדיין נאבקים על הפוטנציאל להוציא מבטן האדמה את הנפטאותו מקווים המשקיעים למצוא בשדה "מגד 5" - שני חסידי חב"ד האחים מוצקין (האחד מארה"בוהשני מאוסטרליה), כבר מרימים לחיים כוסות עם נפט ואפילו טועמים אותו אחרישהוא יוצא מבטן האדמה בקידוח "לפידות חלץ" שבבעלותם ● לסיפור המלא ולצפיה בוידאו
 


בזמן שליד ראש העין עדיין נאבקים על הפוטנציאל להוציא מבטן האדמה את הנפט אותו מקווים המשקיעים למצוא בשדה "מגד 5" - האחים מוצקין (האחד מארה"ב והשני מאוסטרליה), כבר מרימים לחיים כוסות עם נפט ואפילו טועמים אותו אחרי שהוא יוצא מבטן האדמה בקידוח "לפידות חלץ" שבבעלותם.

בראיון מיוחד ל"גלובס-TV" הם טוענים כי על פי דו"ח של חברה בינלאומית שבדקה את אתר הקידוח ניתן להוציא מהמאגר שם לא פחות מ-‏10 מיליון חביות. בכוונתם, הם טוענים, גם לקדוח באר נוספת ולהגיע לקצב הפקה מרשים של 2,000 חביות ביום "ואף יותר".
השניים, אגב, כבר מחזיקים באמתחתם ניסיון קידוח ב-‏3 בארות בטורקיה וכן מעורבות ברכישת רישיונות שרה ומירה - עם אחזקות אותן מכרו לעופר נמרודי לטובת הכשרה אנרגיה.

גם על ששינסקי, אגב, יש להם מה להגיד: "יהיה זה טוב מבחינתה של ישראל אם היא תיקח צעד אחד אחורה ותעודד משקיעים וחיפושים אחר מקורות נפט", אומרים השניים ומוסיפים: "ישראל צריכה לעודד קידוחי נפט והיא צריכה לתת הקלות מס למשקיעים ולא לנסות להעניש את התעשייה על הגילויים".

"אנחנו חושבים שלמשקיעים בנו יש הזדמנות פז", הם מתרברבים: "מה שמבדיל אותנו מחברות אחרות הוא שיש לנו תזרים מזומנים מהנפט שאנחנו כבר מפיקים. אולי לא את התזרים שיהיה לתמר, אבל עדיין, יש מעט מאד חברות נפט בישראל שהצליחו ליצור תזרים מזומנים. גם אפשר לסמוך על תזרים המזומנים שלנו וגם האפסייד מהפקה של עוד נפט הוא אדיר".

ומה עם הפוטנציאל במקומות נוספים בישראל? "אני מאמין שיש עוד הרבה שדות שתרם התגלו. וכמו שהיה עם תמר, ההתקדמות הטכנולוגית תאפשר הגעה למאגרי נפט נוספים. בעיקר בחלץ היכן שהתפיסה היא שאין הרבה נפט או שקשה להגיע אליו". 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


האדמו"ר מאלכסנדר באתרי חב"ד בחברון ●...
צפיות: 1045בקלבריה כבר מתכוננים לסוכות ● וידאו   
צפיות: 2850וכתתו חרבותם: הטנק הסורי שהפך לנדנדה         
צפיות: 1911כששני בחורים "עושים שמח" בחתונה ● וי...
צפיות: 9834הניגון החב"די "מי ארמיא" בגירסא הרוסית       
צפיות: 3383גבעות עולם: מתכננים 40 בארות נפט בשנים הקר...
צפיות: 1774ילדי הגן כבר לא נוסעים בהסעה ● וידאו   
צפיות: 3332חב"ד אינפו משתדרג: נגישות גבוהה לקטעי וידא...
צפיות: 3856בניין בן 14 קומות הופל בעזה ● תיעוד   
צפיות: 2522ההבטחה לה' - רגע לפני הקפיצה מהגג ● ...
צפיות: 8320

.