הלכות דיני הדלקת נרות שבת ● שיעור וידאו    צפיות: 1808

הצג וידאו זה באתרך

זה קרוב לשנה נפגשים מידי שבוע קבוצה של חסידי חב"ד מקהילת רחובות ללימוד הלכות בנושאים שונים מהלכות שבת, כיבוד הורים, הלכות כבוד הספרים ודיני גניזה, הלכות מעשר, צדקה, תקופות השנה עם כל החגים שבהם והלכות הקשורות לכל חג ומועד לפי עניינו ● השיעורים נמסרים על ידי הרב יהודה לייב נחמנסון, מחבר הספרים: 'לב השבת' ו'דיני איטר' ● השבוע אנו מפרסמים שיעור מרתק בדיני הלכות הדלקת נרות שבת קודש ● לצפיה 

זה קרוב לשנה נפגשים מידי יום א' בין השעות 21:00 - 22:30 קבוצה של חסידי חב"ד מקהילת רחובות ללימוד הלכות בנושאים שונים מהלכות שבת, כיבוד הורים, הלכות כבוד הספרים ודיני גניזה, הלכות מעשר, צדקה, תקופות השנה עם כל החגים שבהם והלכות הקשורות לכל חג ומועד לפי עניינו.

השיעורים נמסרים על ידי הרב יהודה לייב נחמנסון, מחבר הספרים: 'לב השבת' ו'דיני איטר'.  

ההשפעה של לימוד ההלכה ושיעוריו של הרב נחמנסון, ניכרת. הידע הנצבר בונה את יראת השמיים המבוקשת אצל כל חסיד המתמיד להגיע ולהתלמד בשדה ההלכה מידי יום א'.
     
השיעורים מהווים צעד נוסף בדגש של הפלאת השולחן ערוך של רבינו הזקן ופסקי הצמח צדק. לימוד ההלכה עם הדגש החב"די הוא ייחודי ונצרך.

ההגשה הנוחה של חומר ההלכה, שנידון על ידי הפוסקים החב"דיים השונים (קצות השולחן, אמרי יושר, דברי נחמיה ועוד) הוא ללא אח ורע בקרב שיעורי ההלכה הרגילים.
     
אופיים היחודי של שיעורים הוא בכך שהם כולם הלכה למעשה, ברורים, ערוכים למופת, שגורים על לשונו של הרב נחמנסון המוסר אותם ומתובלים באנקדוטות חבדיות וסיפורים התומכים כולם ברעיון ההלכתי, כשבכל הזדמנות מובאת דעתו הק' של הרבי נשיא דורנו כפי שהיא מלוקטת מאיגרות, מענות, יחידויות, שיחות ומאמרים.
     
לצורך מיסוד הלימוד ולהקל על רבים ממחבבי השיעור, שמחמת ה'מים רבים' נבצר מהם להגיע לעיתים, דבר המפריע לרצף שמשמעותי כל כך בלימוד ההלכה, הופעל מנגנון של עריכת השיעורים, הכולל ניקוי הרעשים והדיבורים המיותרים במהלך השיעור, חלוקת השיעור ליחידות קצרות לפי הנושאים השונים שבשיעור עד לתוצר המוגמר - שיעור מחולק לקבצי-שמע לפי הנושאים השונים שדוברו בשיעור עם כותרת ברורה על כל נושא.

מכאן נפתחה הדלת לרבים, שאינם יכולים להיות נוכחים בשיעור, להיות חלק משיעור.

לפרטים יש לפנות לר' משה הייזלר moshehaizler@walla.com 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


"שליח הוא מי שמתעסק בקבלת פני משיח"         
צפיות: 898השיעור השבועי בהלכה: דינים שונים בספירת הע...
צפיות: 11נאומו של הרב לנדא בהתוועדות ה' טבת ●...
צפיות: 583הכנסת אורחים - הלכה למעשה ● שיעור     
צפיות: 340נאום חוצב להבות: ההתקשרות בדורנו ● ו...
צפיות: 1016הנאום היהודי של שר התשתיות בכנס המנהלים • ...
צפיות: 588ככה נראה יום עיון לימודי לאברכים ● ו...
צפיות: 611בני הישיבות גילו בקיאות בשו"ע אדה"ז ●...
צפיות: 979משיח באוניברסיטת בר-אילן                     
צפיות: 678תפקיד ההורים: להיות בקשר עם הישיבה ●...
צפיות: 777

.