חסידים ותמימים ציינו את יום הנישואין    צפיות: 874

הצג וידאו זה באתרך

לרגל מלאות שמונים ואחת שנים לנישואי הרבי מלך המשיח שליט"א ביום הבהיר י"ד כסלו עליו התבטא הרבי "היום בו קישרו אתכם עימי ואותי עמכם" - התקבצו ובאו עשרות מאנ"ש, התמימים ומקורבי חב"ד הנמצאים בתל אביב רבתי וסמוכותיה, להתוועדות חסידים שמחה ומרוממת בבית הכנסת חב"ד ברחוב נחלת בנימין, שהיווה בשנים הראשונות להתפתחות חסידי חב"ד ליובאוויטש בארץ הקודש מעוז ומגדול להרחבת והתפשטות פעולות חב"ד בכל מקום ומקום ● לדיווח מלא, גלריית תמונות וקטע וידאו 

גדולי החסידים ששהו כאן – כמו האצילו מהודם על המקום מאז ועד עתה. למרות השפע הגשמי והשולחנות הערוכים בפארבייסן מכל טוב – הרי שמתחילת ההתוועדות ועד סופה ניתן היה לחוש טפח מעל הקרקע, בשמיעת הסיפורים והאמרות החסידיות מפי המתוועדים – הרב חיים אשכנזי, רב קהילת חב"ד בתל אביב, הרב שלום בער בוטמן משפיע ביהכנ"ס, מזקני החסידים בארצנו הקדושה, ומקרב המתוועדים הנוספים כדוגמת הרב בועז סגל – מנהל רוחני בישיבת תומכי תמימים בקריות וגבאי ביהכנ"ס, והרב אברהם קלי ראש ישיבת תומכי תמימים בשכונת נוה צדק, תל אביב, הרב חנוך וינר והרב רן מנשה – מנהלי מרכז "ממעל ממש", הרב דוד עזיזה – מנהל בית חב"ד שיינקין שכטוב ליבם במשקה שיתפו את המתוועדים בתחושותיהם המרוממות. הניגונים הלבביים שנשמעו בחל בית הכנסת הצר העצימו את פעולת הסיפורים החסידיים שסיפרו המשפיעים.

בתוך דבריו הזכיר הרב חיים אשכנזי את הסיפור הידוע אודות הגאון החסיד ר' אייזיק מהומיל, תלמיד אדמו"ר הזקן, שחגג בי"ט כסלו את הצלתו של אדמוה"ז באמרו שהשמחה ביום זה היא הרי של הקדוש ברוך הוא, שהרי החסידים אינם מבינים את גדלות ומעלת נס ההצלה, ואדמו"ר הזקן – הרי לדידו המאסר והגאולה לא העלו ולא הוסיפו, כידוע שיכול היה שלא להיאסר. ואם כן, מי ש"הרויח" כביכול מיום זה – הרי הוא הקדוש ברוך הוא בעצמו, ואם כן "לך הוי' הישועה" ועל כן אנו רוקדים ושמחים. ולכאורה, הוסיף ואמר הרב אשכנזי – יש לומר כן גבי י"ד כסלו, שהשמחה על ההתקשרות העצמית של הרבי איתנו ושלנו עם הרבי, היא משום שה"מרויח" היחיד מזה כביכול הוא הקדוש ברוך הוא, ועל כן אנו שמחים ומתוועדים ביום זה, להתאמץ לגלות ולהעצים את רגש ההתקשרות האישי שלנו לרבי מלך המשיח.

לאחר החלק ה"רשמי" של ההתוועדות, שלא היה רשמי כלל ועיקר, ותחושת השמחה הפנימית הלכה וגאתה בקרב המתוועדים - פצחו הכל בריקוד סוער, חי ושמח, שסחף את כל המשתתפים להמשך התוועדות אל תוך הלילה, עד שעה מאוחרת של לפנות בוקר יום הבהיר. 


מהדורה קלה - לשמירה-בשם ...
לשמירה במחשב:
יש ללחוץ קליק ימני ו"שמירה בשם"

להורדה:
גרסת וידאו

להורדה:
גרסת אודיו


27 לחנים על שש מצוות ● הפרומו לצפיה   
צפיות: 2489מסדר הצדעה לגיבורי כפר דרום                 
צפיות: 2833תיעוד חי מהאדיטש הקפואה ● וידאו       
צפיות: 1235ליפא מתוועד: לא לחינם נבחר רובשקין ●...
צפיות: 3318הניגון החב"די "מי ארמיא" בגירסא הרוסית       
צפיות: 3383יד לאחים חילץ מטול כרם יהודיה שהתאסלמה       
צפיות: 4239עשור לרצח גנדי: בנו אמר קדיש בכפר חב"ד       
צפיות: 1305ונציה בנחל'ה ● תיעוד וידאו             
צפיות: 3116המנורה האמיתית מול המנורה בשער טיטוס         
צפיות: 1797"הרב של מכבי" מתראיין ● וידאו         
צפיות: 1761

.