chabad info | חב''ד אינפו
 שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

מה לא עושים בשם הרבי

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> על דעת הקהל
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
בית רבקנית
אורח

הודעהנשלח: ה' 03 12, 2015 1:09 pm    
כותרת הודעה:
מה לא עושים בשם הרבי
תגובה עם ציטוט

איזה כיף שהמורה עם עגילי הנברשת מעירה על הצניעות שלי. איזה כיף שהמורה מדברת עם המנהלת בהרצאה ותוך כדי מסמנת לי לשתוק. כמה עונג מסב לי כאשר כפו עלי את חסימת האינטרנט ועם זאת, פותחת לפני המורה אתר ואף מקרינה משם סרטון. כשהתלוננתי על העבודה הקשה, היא הציעה לי בפשטות וללא מיצמוץ- להעתיק. לשקר. "שמישהי אחרת תעשה זאת בעבורך". לא הספקתי ברבע שעה המוקצבת לסיים את תפילתי ונתבקשתי לסגור את הסידור, בטענה ש"יש דברים חשובים יותר". אני קוראת ואין מבין. הזילזול הבוטא מחספס כל בחורה חלקה. המורה באמת חושבת שאשאר בתמימותי? כבוד המנהל הפרופסור, אתה באמת מאמין שככה מחנכים? אתה בטוח כי האקדמיה וחוסר האמת השולטים כאן, יסללו את דרכי בחיים בצורה הטובה ביותר? ואני שואלת- מדוע שאקח דוגמא, כשאין ממה? זקנתי ושבעתי שקרים, הייתכן שלא אסור ממנה?!
אבסורד הגלות. החינוך ההזוי של הדור המטורף הזה. הדור שחסר גבולות. זה לא אני ובאמת שאין לי כוח להגיש עבודות סמינריוניות. מועדי בית וגימל כבר סחטו ממני כל סבלנות וחיות. אבל אני מרגישה הכרח להישאר כאן. לגמור את התואר המתסכל הזה ולזכות ברשות "לחנך ילדי ישראל". הרי האקדמים הם היחידים שמוסמכים לתת את הרשות לכך... רק המורה (אשר מנופפת בגאוה מעל כל במה אפשרית כי היא בעלת דוקטורט) שישבה בכיתה וליגלגה על צורת הכתיבה התנכית, על המורשת החינוכית של עמינו, על טוהר ותמימות בנות חב"ד, היא ורק היא תאשר לי ותעניק את ה B.A. . את האישור לכך, כי לדעתה ולדעת האקמיה אני מסוגלת ורשאית לחנך וללמד. אבסורד. כבר אמרנו??!
ובכל זאת, אני נשארת כאן. עושה מבחן ועוד מבחן. מבליגה בכאב על חוסר ההבנה של הצוות. שותקת לעומת הילול התואר על פני הטוהר. מנסה להשיג את קצב החומריות והגסות שדורשת ממני המסגרת. עוקבת ביאוש אחרי ירידתי הרוחנית בעיקבות דרישות לימודי התואר.
והכל בכדי - שאזכה ליום בו אחנך ילדי ישראל באמת. אני נשארת רק בגלל שזה צו השעה. רק כדי שאזכה להיות דמות אפשרית לתלות בה אמון. שאזכה להיות מורה שמקנה ערכים. מורה שמטרתה היחידה, האמיתית והכנה היא חינוך ילדי ישראל על טהרת הקודש. לחנכם בדרך כזו, שאוכל לעמוד לידם בהתגלות ולומר בגאוה לרבי מלך המשיח "ראו גידולים שגידלנו". נשארתי לא כדי לומר "ראו תעודות שהשגנו". לא כדי להתבייש ולמלמל בחרפה "ראו תואר ראשון, שני ואפילו דוקטורוט שחרשנו".
עזור לי ריבונו של עולם לשרוד כאן. להמשיך ולהצליח למרות הגסות והשקר ההכרחיים. עזור לי שאזכור לעולם את מטרתי. שאצליח להיות מורה שפיה וליבה שווים.
מורה שלמרות התואר השיקרי, היא בעלת טוהר אמיתי.
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> על דעת הקהל כל הזמנים הם שעון ארץ הקודש (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור אל:  
אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
אתה יכול להעלות קבצים בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה