chabad info | חב''ד אינפו
 שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

כשרות

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> הערות התמימים ואנ''ש
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
אחת
אורח

הודעהנשלח: ה' 12 20, 2012 8:42 pm    
כותרת הודעה:
כשרות
תגובה עם ציטוט

בס"ד
שלום
כשחזרתי בתשובה לפני 15 שנה למדתי שאוכלים הכשרים מסוימים. היום אני שומעת מאנשים שטיב ההכשרים השתנה ומה שלמדתי כבר לא מתאים. למשל למדתי שאוכלים חתם סופר אבל לא אגודת ישראל.כן רובין ומהדרין ירושלים אבל רק בפרווה.
וכן שומעת מאנשים שאוכלים רק העדה החרדית והרב לנדא.

רבנים לא עונים לי בשום אופן. הרי הם אוכלים רק העדה החרדית והרב לנדא אז הם לא יכולים להגיד לי כן לאכול משהו אחר. ואני צריכה קצת אויר בנוסף לשני ההכשרים.

האם מישהו יכול בבקשה לעזור לי בזה?
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: א' 12 23, 2012 4:04 pm    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

עד כמה שהבנתי מיחס הרבנים, כל שאלה לגופה, ולא מה שמתאים לאחד יתאים לאחר. אני חושבת שכדאי להתייעץ עם משפיעה. (המשפיע של בעלי, למשל, עונה על שאלות מהסוג הזה. איני יודעת איך זה אצל כולם).
חזור למעלה
חסיד ומקושר
אורח

הודעהנשלח: א' 12 23, 2012 8:28 pm    
כותרת הודעה:
כשרות
תגובה עם ציטוט

בס"ד
הכלל הנהוג בקרב רבני ואנ"ש,
היא שאפשר לאכול מוצרים רק בהשגחות הרב לנדא, העדה החרדית,
חב"ד, וזה נוהג בבשר, חלב, פרווה, פירות וירקות,
בשופ פנים ואופן לא סומכים על ההכשרים,
רובין, רבנות מהדרין ירושלים (אין חיה כזאת), אגודת ישראל, בלז, אפרתי, ושארית ישראל, בית יוסף, ומחפוד,
כל הנ"ל אסור לסמוך על הכשרם,
דרך אגב,
לצורך עבודתי אני נמצא הרבה בירושלים ובגוש דן, ואני נמנע מלאכול מוצרים בהשגחות אלו, וברוך השם עד כה לא היתה לי שום תקלה, ובעזרת השם גם לא תהיה לי שום תקלה.
חזור למעלה
צריך עיון
אורח

הודעהנשלח: ב' 12 24, 2012 11:26 am    
כותרת הודעה:
לחסיד ומקושר ובכלל
תגובה עם ציטוט

ב"ה
כתבת:
בשופ פנים ואופן לא סומכים על ההכשרים,
רובין, רבנות מהדרין ירושלים (אין חיה כזאת), אגודת ישראל, בלז, אפרתי, ושארית ישראל, בית יוסף, ומחפוד,
כל הנ"ל אסור לסמוך על הכשרם,

ברחובות לפחות חלק מהקהילה סמכה שם על רובין
בירושלים - חלק גדול סומכים על מהדרין ירושלים (לפחות בנושא מסעדות ומאפיות)
אגודת ישראל - נכון שיש כאלה שלא סומכים או לא סומכים על כל המוצרים אבל טרה אוכלים וצבר גם (ובטח שבחנויות בכפר מוכרים) - (אני ראיתי בבית של אחד מהרבנים הבכירים לפחות מוצר אחד של צבר ואולי אין להשליך על הכלל)
בלז ואפרתי בכל אופן בנוגע לפירות וירקות יש שסומכים הם באים ביחד בדרך כלל בשופרסל ויש.
לגבי ירק ההמלצה היא חסלט (הרב שטיינברגר גם כתב בתור שלו בידיעון לא מזמן ש"יודעי דבר אומרים שבחסלט יש פיקוח גם על ההדברה") אבל גם אפרתי מתירים במקרה הצורך (לדוגמא בכפר היו תקופות שכלל לא מכרו חסלט אלא של חברה אחרת).
שארית ישראל לא מכניסים הביתה פחות מטעמים של כשרות ויותר מטעמים של התקשרות לרבי.
בית יוסף עוד לא שמעתי מישהו שאוכל (אולי במסעדות ולא כל דבר בטח שלא בשר)
מחפוד נחשבת כשרות טובה אני לא יודע מי בדיוק ומאיזה טעם מכניס אותה הביתה ובמה בכל אופן יש מאנ"ש שגם אוכלים עוף בכשרות הזאת.

לאור כל הנ"ל אין להכליל נכון שהכי טוב והכי שפיץ לאכול רק לנדא ועדה חרדית רק צריך לדעת לפני שנותנים תשובה כזאת שלא כל אחד גר בכפר חב"ד ולהנות מחנויות שיש בהם אפילו חלב לנדא! (מה גם שגם בכפר חב"ד מוכרים לפחות חלק מהכשרויות שהצגנו כאן ואני לא מדבר עוד על חתם סופר למינייהם).
כדי לעקוב ולהתעדכן תמיד בכל הנוגע לענייני כשרות.

בכל אופן יש לכל אחד את העשה לך רב שלו / את המשפיע שלו במיוחד אצל בעלי תשובה שיש עוד גורמים לשאלות הכשרותיות שלהם.

בהצלחה!
חזור למעלה
חסיד ומקושר
אורח

הודעהנשלח: ב' 12 24, 2012 9:38 pm    
כותרת הודעה:
לאורח-צריך עיון
תגובה עם ציטוט

בס"ד
אני יליד ירושלים וגר בה, רבני וחסידי אנ"ש בירושלים לא מכניסים ולא אוכלים מוצרים כולל פירות וירקות מכל ההשגחות כדלקמן,
רובין, בלז, אפרתי, שארית ישראל, בית יוסף, מחפוד, אגודת ישראל,
בני שי' גר ברחובות שנים רבות, ראשי הקהילה שם מקפידים מאד לא לאכול מוצרים בהשגחת רובין, כנ"ל גם בנחל'ה ובכפר חב"ד צפת וכ"ו,
ידע הציבור ויזהר!!!
דרך אגב, רבני וחסידי אנ"ש בירושלים מקפידים לא לאכול מוצרי טרה כי אם מוצרי תנובה בהשגחת העדה החרדית ירושלים,
וכן בנחל'ה, על פי הוראת המד"א הרב ירוסלבסקי שליט"א,
אין שום מוצרי טרה בחנויות בשכונה, וכן אין מוצרים בהשגחת רובין בחנויות בשכונה.
חזור למעלה
קופץ למסקנה
אורח

הודעהנשלח: ג' 12 25, 2012 12:44 pm    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

מה שרואים אצל אנשים על השולחן אינו ראיה לכלום.אי אפשר לדעת למה הרב הניח את המאכל על השולחן - אולי מישהו מבני הבית לא שם לב? אולי אורח מתקרב הביא את זה וכדי לא להעליב אותו הניחו על השולחן ובעצם לא אכלו? (בעיני ראיתי מקרה כזה!) אולי הרב פשוט לא חקר את הנושא לעומק (כן,גם זה קורה!!)? אולי הרב עסוק וסומך על אשתו שסומכת על השכנה שסומכת על מה ששמעה מחברה שסומכת על מה שקראה בחב"ד אינפו....
אנ"ש בירושלים שמקפידים, לא אוכלים במסעדות ומאפיות מהדרין רבנות.
אדרבה, דווקא במסעדות יש הכי הרבה בעיות! אפילו של העדה החרדית - שגיאות מי יבין -אז דווקא שם להקל כי רוצים "לשבת במסעדה"...
חזור למעלה
שליחה
אורח

הודעהנשלח: ד' 11 05, 2014 1:13 pm    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

איזה קשקושים! בישיבת תומכי תמימים ברחובות מכניסים רובין! אחי למד שם ואנחנו היינו תושבים ברחובות וכשרויות כמו רובין וחתם סופר בני ברק הן כשרויות שבהחלט נכנסות לבתים חב"דים! וכמובן שאגודת ישראל בחלב טרה קונים ונמצא בקהילות החב"דיות! אנחנו באופן אישי מכניסים לבית רק לנדא והעדה החרדית אבל גם אנחנו צריכים קצת לצאת ולהתאוורר מידי פעם ובחוץ אנחנו אוכלים גם רובין וחתם סופר ב"ב וזה כמובן בהתייעצות עם משפיעים ומשפיעים ממשפחות השפיץ בחב"ד!
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> הערות התמימים ואנ''ש כל הזמנים הם שעון ארץ הקודש (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור אל:  
אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
אתה יכול להעלות קבצים בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה