chabad info | חב''ד אינפו
 שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

דילמה קשה: שואלים אותי שאלות קשות על בחור בשידוכים...

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> הערות התמימים ואנ''ש
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
shezi

הצטרף בתאריך: 15/11/2006 ב- 00:00:43

הודעהנשלח: ד' 11 15, 2006 12:19 am    
כותרת הודעה:
דילמה קשה: שואלים אותי שאלות קשות על בחור בשידוכים...
תגובה עם ציטוט

אני מתגורר באיזור הצפון, ומישהי שאנחנו בקשר משפחתי טוב מאוד, תרה אחר שידוך הולם לביתה, ומעלה לפניי שמות של בחורים, ואני צריך לברור לה.

אז, א. אני כותב את זה לפניכם בתקווה שזה לא יגיע אליה...

וב. לא היה איכפת לי באמת לברור לה באופן כללי. אך הבעיה שכעת היא התבייתה על איזה בחור, שאגב, חבר שלי שאני מכיר טוב מאוד, והיא החלה לשאול שאלות פרטניות. היא מאוד סומכת עלי, והתשובות שלי מאוד משפיעות עליה, הן לטוב, והן למוטב.

אותו בחור בא ממשפחה מאוד מכובדת בחב"ד ובחיצוניותו נראה טוב מבחינת מידות, יר"ש וכו' אך מתוך הכירות אף בימים אלו (לקחתי בחשבון שאפשר להתשנות...) המצב נראה לי 'על הפנים'..

החשש: אני יכול לנקות כרגע את מצפוני היום ע"י שאשקר ויאמר דברים טובים עליו, בדיוק כמו שהייתי רוצה שאחרים יגידו עלי.(גם אני בגיל הזה...) אך לאידך, בכוח האמירות השקריות שלי חלילה להרוס חייהם של שני הצדדים.

ועוד: יכול להיות שאני ינסה להניא אותם מהמהלך הזה, אך לבסוף ברצות ה' הם יתחתנו, ו'אני את נפשי לא הצלתי'.. כמובן, שדברים כאלו אינם נשכחים אח"כ במשך עשרות שנים והחבר ההוא 'ישרוף' אותי אצלו...

גולשים יקרים, אנא! השיאו לי עצה נבונה, ומה נהוג לעשות במקרים כגון דא.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
עזריאל
אורח

הודעהנשלח: ד' 11 15, 2006 1:45 pm    
כותרת הודעה:
"עשה לך רב"
תגובה עם ציטוט

המשנה אומרת בפרקי אבות "עשה לך רב - והסתלק מן הספק", וגם "עשה לך רב וקנה לך חבר".
אני חושב שבמקרה שלך אפשר לקצר את זה למשפט אחד "עשה לך רב והסתלק מן הספק (איך לקיים את - )וקנה לך חבר".
גם אני התלבטתי בשאלה דומה, שאלתי את המשפיע שלי ואני מתנהג כהוראתו.

אנחנו שוכחים לפעמים - יש הרבה דברים שהרבי אולי רוצה אותם ואולי לא, אבל יש דבר שהרבי אמר עליו "בקשה נפשית, ויותר מזה", והוא "עשה לך רב".
(ובכלל לדעתי זה לא דבר שיש מה לדון עליו ברבים, כי זה תלוי בפרטי המקרה וכו' שאותם לא תוכל לפרט בו כמובן וגם פשוט)
חזור למעלה
גם בחור
אורח

הודעהנשלח: ד' 11 15, 2006 6:51 pm    
כותרת הודעה:
לשזי - אציג לך בצורה יותר חזקה את הצד השני
תגובה עם ציטוט

חבר שלי סיפר לי שכמוך - ביררו אצלו על חבר טוב שהוא הכיר. צד הכלה ידע בדיוק איזה שאלות לשאול (לא מדובר על שאלות כלליות, אלא שאלות שנוגעות ממש) והוא... התחמק ומרח את התשובות כי לא רצה 'להרוס' - הוא עשה את זה בלב כבד כי לפי השאלות ראה שהם יודעים בדיוק 'מה הם רוצים מעצמם'.

אחרי כמה ימים הוא שומע על השידוך שנסגר. אבל, אחרי מספר ימים נוספים הוא שומע ש... השידוך התבטל.

הוא 'אכל את הלב' שמתוך 'כוונות טובות' גרם גם לחבר שלו וגם לצד השני עוגמת נפש גדולה.

כיום ב"ה החבר הזה נשוי - אבל אחרי הרבה עוגמת נפש כשבנוסף לבעיה שלו הוא גם 'שבר שידוך'.

- עוד נקודה למחשבה.
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: ה' 11 16, 2006 7:36 pm    
כותרת הודעה:
Re: לשזי - אציג לך בצורה יותר חזקה את הצד השני
תגובה עם ציטוט

גם בחור כתב:
חבר שלי סיפר לי שכמוך - ביררו אצלו על חבר טוב שהוא הכיר. צד הכלה ידע בדיוק איזה שאלות לשאול (לא מדובר על שאלות כלליות, אלא שאלות שנוגעות ממש) והוא... התחמק ומרח את התשובות כי לא רצה 'להרוס' - הוא עשה את זה בלב כבד כי לפי השאלות ראה שהם יודעים בדיוק 'מה הם רוצים מעצמם'.

אחרי כמה ימים הוא שומע על השידוך שנסגר. אבל, אחרי מספר ימים נוספים הוא שומע ש... השידוך התבטל.

הוא 'אכל את הלב' שמתוך 'כוונות טובות' גרם גם לחבר שלו וגם לצד השני עוגמת נפש גדולה.

כיום ב"ה החבר הזה נשוי - אבל אחרי הרבה עוגמת נפש כשבנוסף לבעיה שלו הוא גם 'שבר שידוך'.

- עוד נקודה למחשבה.

יפה כתבת!!!!

קו שתוכל להצמד אליו הוא: איזה תשובות תצפה לקבל כשתברר אתה על שידוך (לעצמך או לילדך בעזרת השם), ואגב סתם טיפ, מנסיון חיים לא קצר ב"ה. שידוך בלי שקר לא שידוך,
כר"ת של שדרכן
שדכן שקר דובר כסף נוטל
שקר - לאוו דווקא שקר גדול, גם העלמת פרט, שינוי פרט קטן ושולי,
וחוץ משקר יש המון המון המון השגחה פרטית.

שיהיה בהצלחה ובמזל טוב
חזור למעלה
חבר של עזריאל
אורח

הודעהנשלח: ו' 11 17, 2006 5:33 am    
כותרת הודעה:
שמעתי אותך כבר ב770 באחת מההתוועדויות עם נחמנסון...
תגובה עם ציטוט

סובבת את השיחה במשך שעה בכדי להגיע לנושא הזה שצריך 'עשה לך רב'.
אולי תחדש משהו יותר מעניין?!..
חזור למעלה
עזריאל
אורח

הודעהנשלח: שבת 11 18, 2006 6:29 pm    
כותרת הודעה:
אתה צודק, עשה לך רב, ועוד פעם עשה לך רב, ועוד פעם עשה לך רב
תגובה עם ציטוט

חבר של עזריאל כתב:
סובבת את השיחה במשך שעה בכדי להגיע לנושא הזה שצריך 'עשה לך רב'.
אולי תחדש משהו יותר מעניין?!..
אני לא רואה שום ענין לחדש, הרבי רוצה שיהיה לכל א' מאיתנו משפיע, ושנתייעץ איתו ונעשה כהוראותיו.
אם אתה רוצה להיות קשור עם הרבי - תעשה את מה שהרבי אומר!!!
ומי שחושב שבשאלות של דיני-נפשות כהנ"ל אפשר להכריע בדיון כזה בפורום פתוח - לדעתי טועה בגדול.
חזור למעלה
אורחת
אורח

הודעהנשלח: א' 11 19, 2006 2:52 pm    
כותרת הודעה:
תגידו את האמת ורק את האמת
תגובה עם ציטוט

בס"ד
הייתם רוצים שיסתירו ממכם דברים?
כמובן לא צריך ללכלך, אבל מתי ששואלים שאלות ספציפיות אסור להתחמק!
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: ג' 11 21, 2006 3:07 am    
כותרת הודעה:
לא צריך להיות חסיד גדול של אמת, כשלא צריך...
תגובה עם ציטוט

לא צריך להיות חסיד גדול של אמת כשלא צריך...
תלוי איזה שאלות...
אני יודע על חבר שהוא קצת מפוזר, אבל אם בשידוכים היו שואלים על זה, הוא אמר לי שהוא מאמין שהשידוך היה מתבטל, אבל עכשיו לאחר החתונה והבחור כזה חסידישער, אז זה ממש זוטות..
צריך לזכור שישנם דברים שאכן אסור להסתיר, אבל ישנם דברים שבשידוכים נראים נוראיים, אבל לאחר מכן הם ממש שוליים וזוטות...
חוץ מזה, שאנשים כאשר שומעים דבר קטן על בחור, הם כבר מתחילים לחשוב שבטח הסתירו מהם יותר מזה, כמו שיש לי חבר שעבר ניתוח קטן של קילע (בטח אני לא צריך להסביר...) אבל כשאמרו זאת לצד השני, הם התחילו לחשוב שבטח יש לו בעיות פנמיות וכו', אפילו שלמי שיודע כל אדם שלישי עובר את הניתוח הזה וזה באמת שטויות...
אז צריך לחשוב מה אומרים
חזור למעלה
מנדי ה
אורח

הודעהנשלח: ד' 11 22, 2006 4:12 am    
כותרת הודעה:
כששאלו אותי סייגתי את דברי...
תגובה עם ציטוט

גם אותי שואלים מידי פעם על בחור או אפי' בחורה מהקהילה ואני מייד מסייג את דברי שאני לא יכול להכיר את הבחור בגלל: היכרות קצרה,הקשר הוא שטחי, ראיתי פעם אחת שאינה יכולה ללמד על דרך חיים שלו וכד'. או לומר אל תקחו את דברי כמוחלטים תבררו גם אצל אנשים נוספים וכאן אפשר להציע אנשים שנמצאים בקשר קרוב עם המדובר או המדוברת. ואפשר פשוט לומר רק את הדברים הטובים שנראים לעין ולומר שאני לא רוצה לקחת אחריות ולכן לא אוכל לנדב מידע.

בין כך ובין כך שידוך משמיים!!! (חויתי זאת על בשרי) עם כל הדיבורים והרינונים שהיו עלי התחתנתי ב"ה ויש לי משפחה נחמדה ב"ה.

הרבה תפילות, השתדלות ושיהיה במזל טוב...
חזור למעלה
א' התמימים!!
אורח

הודעהנשלח: ד' 11 22, 2006 11:04 pm    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

לפי דעתי שכל אחד יעשה תחשבון מה הוא היה רוצה שיגידו עליו ומה הוא היה רוצה לשמוע אם הוא היה מברר על בחורה!..
לפעמים אפשר לגרום לבחור או בחורה ממש ארס כי משקרים יש דברים שזה ממש לא משנה אבל יש דברים שחייבים להגיד רק תאמת!!!
שיהיה לכולם במזל!
נ.ב. הכי חשוב זה לזכור שזה משמים!!!
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: ה' 11 23, 2006 11:17 am    
כותרת הודעה:
Re: לא צריך להיות חסיד גדול של אמת, כשלא צריך...
תגובה עם ציטוט

Anonymous כתב:

חוץ מזה, שאנשים כאשר שומעים דבר קטן על בחור, הם כבר מתחילים לחשוב שבטח הסתירו מהם יותר מזה, כמו שיש לי חבר שעבר ניתוח קטן של קילע (בטח אני לא צריך להסביר...) אבל כשאמרו זאת לצד השני, הם התחילו לחשוב שבטח יש לו בעיות פנמיות וכו', אפילו שלמי שיודע כל אדם שלישי עובר את הניתוח הזה וזה באמת שטויות...
אז צריך לחשוב מה אומרים

תסלח לי, אבל מי שחושב כך, הוא פסיכי בריבוע, ולא מגיע לך להשתדך עם הבת שלו,
חזור למעלה
oc770

הצטרף בתאריך: 27/11/2006 ב- 18:35:26

הודעהנשלח: ב' 11 27, 2006 6:54 pm    
כותרת הודעה:
זאת לא בושה לשבור שידוך, ולגבי שידוכים תמיד אדיף לומר את האמ
תגובה עם ציטוט

לומר את האמת כי נישואים הם קירוב הגאולה, וכשזוג מתגרש קרנות המזבח בוכים ומה קורה עם קירוב הגאולה??
נראה שכל הכותבים כאן הם חב"דניקים מבית, אצל החוזרים בתשובה זה יותר קל??
לצערנו הרב גם בחוג הזה ובחוג שלכם יש גל גירושים.
צריך לבדוק היטב עם בן אדם אמין, לבדוק משיכת הלב, מידות, חיות, אם היא או הוא חיים את החסידות אם היא אצלהם בדעת ולא רק בשכל, לבדוק תקשורת!!!
תפילה ועוד תפילה ודיבור ישיר אל הד' שיכוון ויאיר נכון.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> הערות התמימים ואנ''ש כל הזמנים הם שעון ארץ הקודש (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור אל:  
אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
אתה יכול להעלות קבצים בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה