chabad info | חב''ד אינפו
 שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

כללי הכתיבה לפורומי חב"ד-אינפו

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> על דעת הקהל
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
עזריאל
אורח

הודעהנשלח: ב' 09 07, 2009 3:40 am    
כותרת הודעה:
כללי הכתיבה לפורומי חב"ד-אינפו
תגובה עם ציטוט

לבקשת ציבור הגולשים, הננו בזה לפרסם כללי כתיבה בפורומים, כפי שהוחלטו על-ידי ההנהלה היום ח"י אלול ה'תשס"ט:

הנחיות הכתיבה
- כתיבה מכובדת - יש להקפיד על כתיבה מכובדת המכבדת את הזולת.
- המנעות משיפוטיות - זוית ראייתך הינה זוית שלך. נא לא לשכוח להוסיף את המילים "לדעתי", "בעיניי" וכיו"ב*.

אופי הכתיבה
- הפורום מיועד לדיון וביקורת בונה על אירועים, פעילות, הוראות הרבי ועוד, תוך אווירה נעימה לקורא.
- הקפדה על ניהול דיון במסגרת הנושא העיקרי - הודעות שלא מעניין האשכול יימחקו ללא עריכה.
- חובת נטילת אחריות אישית על הנושא הנכתב - על כל כותב לחשוב פעמיים מה ואיך הוא כותב, שלא להביא לחילול ה' ח"ו.
- שלילת התעסקות בנושאי רכילות שנפשו של חסיד קצה מהם**.
- שלילת ביקורת על אנשים פרטיים שאין ביכולתם לקרוא את הדברים ולהגיב כהוגן (איסור "לא תקלל חרש") ועאכו"כ ציון שמותיהם הפרטיים. בעניין "הוקעות" וכיו"ב - נושאים אלו מסורים לרבנים, והתעסקות בפורום אינה מועילה לכאן או לכאן.
- ספאם: חל איסור לפרסם פירסומות, פאשקווילים ו"עצומות" למיניהן, בכל נושא שלא יהיו.
- מודעות: כל המעוניין לפרסם על מכירות, דרושים וכו' וכו' - מוזמן לפנות ל"לוח חב"ד אינפו". הודעות בנושאים אלו יימחקו ללא כל התראה/הודעה וכו'.

רבים מהכותבים מעדיפים לשמור על חיסיון שמותיהם, והנהלת הפורום לא תתן מקום לפגיעה בפרטיות הכותבים!!!
מי שינסה לחשוף פרטים של משתמשים אחרים - הודעותיו תמחקנה, ונשקול אפשרות לחסום אותו וכדו'!

* יש לקחת בחשבון שפרטים רבים עשויים להיות לא ידועים לך, ויש להזהר מפני הוצאת דיבה.
** בעניין לה"ר - קיימת טעות, לפיה מותר לפרסם לה"ר שהתפרסמו בפני ג' שומעים. זו טעות, משום שאם בעל-המעשה אינו מעוניין בפירסום ("לא ניחא ליה", כגון שפירסם בצנעא) - יש איסור לקבל שמועה זו גם אחרי ג' ששמעו ועד בכלל. ועאכו"כ אם לא פרסם בפני ג', אלא שהשמועה "הודלפה" לתקשורת.
כל הנ"ל אסור לגלות, אלא אם כן ידוע לנו בודאות שהנ"ל אינו מקפיד ואינו מתבייש בכך.

נשמח מאוד לקרוא את דבריכם הנעימים, אשר בודאי יעמדו בכללים הנ"ל.

נערך בפעם אחרונה על-ידי עזריאל בתאריך ד' 04 21, 2010 9:48 am, נערך בסך הכל 3 פעמים
חזור למעלה
מצפה לגאולה
אורח

הודעהנשלח: ד' 09 09, 2009 10:51 pm    
כותרת הודעה:
סוף מעשה במחשבה תחילה!!!
תגובה עם ציטוט

הייתם צריכים לחשוב על כאלו כללים לפני פתיחת הפורום, העובדה שבחרתם לפתוח את הפורום לציבור ולצנזר לפי זווית ראייתכם ועמדתכם הפוליטית מוכיחה
א. על חוסר אכפתיות אמיתית מחילול ה' (אלא רק אכפתיות לכבודם של המכובדים בעיניכם).
ב. על האופן בו יצונזר הפורום מעתה והלאה. קורץ
ג. על חוסר ההבנה שלכם שרק בוויכוח פורה אמיתי הכולל בהכרח דעות שלא ינעמו לאוזניכם אפשר לעמוד על האמת, כדי להגיע לתובנה זו יש להקדים תחילה קצת ביטול בעניין הביטחון העצמי המופרז בעניין הצדק האבסולוטי במחנה המשיחיסטי בכלל ובקבוצת בית-משיח בפרט.

כאב לי ביותר לראות את כאבו של מנהל האתר הקודם ידידי ר' ביטקין שהרגיש כאילו חזר למדיניות ההשתקה ברוסי'ה והפעם בחב"ד פנימה ובמחנה המשיחי, על עניין זה הרבי עצמו כואב על ההתנהלות בסיעות ממשלת ישראל וכ"ש וק"ו על ההתנהלות בין חסידים להם שייכת האימרה "אהוב את הביקורת כי היא תעמידך על הגובה האמיתי".

חשוב לציין: פרסומה או אי פירסומה של תגובה זו שנכתבה בזהירות לפי הכללים שזה עתה הכתבתם תעיד כמאה עדים (בפורום זה או בפורומים אחרים) על אמיתת כוונתכם, עלי לציין שזה זמן רב שלא כתבתי תגובה בפורום זה כך שתגובתי זו היא נסיונית בלבד.

באהבת חסידים
ובברכת כתיבה וחתימה טובה לשנה טובה ומתוקה
שנת התגלות וגאולה.
שנת 770
חזור למעלה
עזריאל
אורח

הודעהנשלח: ה' 09 10, 2009 2:09 am    
כותרת הודעה:
Re: סוף מעשה במחשבה תחילה!!!
תגובה עם ציטוט

מצפה לגאולה כתב:
הייתם צריכים לחשוב על כאלו כללים לפני פתיחת הפורום

צודק. אנו מודים באשמה.
מצפה לגאולה כתב:
לצנזר לפי זווית ראייתכם ועמדתכם הפוליטית

קשקוש, במחילה. אני א' ממאשרי ההודעות הראשיים פה, ואני יודע מה הולך מאחרי הקלעים.
מצפה לגאולה כתב:
מנהל האתר הקודם ידידי ר' ביטקין

אל תכתוב על מה שאתה לא יודע... (לפרטים - פנה אלי באופן פרטי. האימייל שלי מפורסם כאן)
מצפה לגאולה כתב:
באהבת חסידים
ובברכת כתיבה וחתימה טובה לשנה טובה ומתוקה
שנת התגלות וגאולה.
שנת 770

מצטרף לאיחולים, ובתקוה גדולה שבקרוב נגיע לזמן שלא תהיה לא שנאה ולא תחרות וכו' כי מלאה הארץ דעה את הוי' כמים לים מכסים.
חזור למעלה
אורח לרגע
אורח

הודעהנשלח: ו' 10 16, 2009 9:38 am    
כותרת הודעה:
נעלתם לי את הדיון
תגובה עם ציטוט

פתחתי דיון על אתיופים לפני כמה חודשים ואתם נעלתם לי אותו בתואנה שכבר נפתח דיון כזה, אוקיי, אתם המנהלים ואתם מחליטים.
אבל לפחות הייתם נותנים לינק או כתובת כלשהיא להפנות אותי לשם ולראות מה דעת הרבי בנושא.
מקווה שתתחשבו יותר ברגשות המגיבים שלכם.
חזור למעלה
עזריאל
אורח

הודעהנשלח: ו' 10 16, 2009 10:59 am    
כותרת הודעה:
Re: נעלתם לי את הדיון
תגובה עם ציטוט

אורח לרגע כתב:
פתחתי דיון על אתיופים לפני כמה חודשים ואתם נעלתם לי אותו בתואנה שכבר נפתח דיון כזה, אוקיי, אתם המנהלים ואתם מחליטים.
אבל לפחות הייתם נותנים לינק או כתובת כלשהיא להפנות אותי לשם ולראות מה דעת הרבי בנושא.
מקווה שתתחשבו יותר ברגשות המגיבים שלכם.

לידיעתך יש אפשרות של "חיפוש" בפורומים.
http://chabad.info/forums/theforum_he/search.php
כתבתי בשורת החיפוש את המילה "אתיופים", ומצאתי מיד את כל האשכולות שמילה זו מופיעה בהם. האחרון ברשימה הוא הדיון הגדול שנערך על האתיופים - http://chabad.info/forums/theforum_he/viewtopic.php?t=1260&highlight=%E0%FA%E9%E5%F4%E9%ED

להבא, הגולשים מתבקשים להשתמש באפשרות החיפוש לפני שהם פותחים אשכול על נושא שייתכן שכבר דנו בו.
חזור למעלה
עזריאל
אורח

הודעהנשלח: ב' 03 01, 2010 10:26 pm    
כותרת הודעה:
Re: נעלתם לי את הדיון
תגובה עם ציטוט

שלום לכולם!
לאחרונה נפוצה תופעה בין הכותבים, שכותבים הודעות-בפורום עם טענות מענות טרוניות וכדו' שמופנות להנהלת הפורום.
כמובן שהודעות כאלו מסגנון כתיבתן נראה שהן לא מיועדות כלל לפרסום, ולכן הן לא מאושרות.

ובכן, בקשתנו בענין זה היא:
א. מי שכותב הודעות כאלו, בודאי ירצה לשמוע תשובה לדבריו (בפרט אם זה "למה מחקו את ההודעה שלי"). לכן נשמח אם תשאירו פרטים ליצירת קשר.
ב. הפורום אינו המקום המתאים לזה. יש כמה דרכים איך לכתוב הודעות למערכת: אפשר לכתוב הודעה פרטית (ע"י לחיצה על הכפתור "פרטי" שמוצג ליד שמותיהם של המנהלים בכל הודעה שאנו כותבים, וכדו'), אפשר לכתוב אימייל (האימייל שלי מפורסם בפורום, והאימייל של העורך הראשי של האתר מפורסם בלינק דלקמן). כמו"כ אפשר גם לפנות באמצעות "צור קשר" בכתובת http://www.chabad.info/php/update.php?lang=he&id=contact

בברכת מסמך גאולה לגאולה האמיתית והשלימה.
חזור למעלה
א. ווסרמן

הצטרף בתאריך: 21/01/2011 ב- 00:09:17

הודעהנשלח: ה' 01 27, 2011 2:30 am    
כותרת הודעה:
מי המנהלים של הפורום?
תגובה עם ציטוט

כדאי אולי, כדי למנוע לזות שפתיים כזו ואחרת - הואיל וחלק מהכותבים (לפחות עזריאל שיחי') הם בעלי זכויות ניהול בפורום - נראה שראוי לציין מי מבין הכותבים הוא מנהל - דהייינו שבידו לאשר הודעות או לדחות אותן.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דוא
חוקר-חב"ד
אורח

הודעהנשלח: ג' 01 17, 2012 7:27 pm    
כותרת הודעה:
מדוע?!
תגובה עם ציטוט

לפני זמן מה פתחתי אשכול זביב ר' חיים ליברמן ז"ל במטרה לשאוב פרטים אודותיו.

לרגע לא חשבתי שהיה זה מעשה אסור.
ואכן גם הנהלת הפורום ראתה באשכול זה דבר נאה ומכובד

אך לצערי ילדון אחד כתב שזהו אסור ללא הסברים (!) וכל הכותב באשכול זה אחת דתו... וגם הוסיף בקשה להנהלה לסגור פורום זה...!

בעודי משתומם אל מול החוצפה של אותו כותב הרגעתי את עצמי שוודאי שההנהלה לא תיתיחס אליו אך...

אבוי! הנהלת הפורום מחקו לי את האשכול!!!
אני עצוב ותמהה כלום, לילדון זה צריכים להקשיב?!
מדוע עשיתם לי את זה?

___

תגובת הנהלת הפורום: האשכול נמחק ללא כל קשר לאותה תגובה. באם ברצונך לברר פרטים אודות הנ"ל, אנא עשה זאת בדף השיחה לערך שלו בחב"דפדיה.
חזור למעלה
אחות
אורח

הודעהנשלח: ה' 07 26, 2012 11:56 am    
כותרת הודעה:
אמממ... יש הסבר לזה שהאשכול "אחי התמים" האחרון נמח
תגובה עם ציטוט

לא שאני חושדת בחוסר אובייקטיביות או משהו,
פשוט נראה לי מוזר שזה רק בגלל שהחליקה למערכת האצבע על העכבר.

___

האשכול נמחק כי הוא יצר בעיות לא פשוטות של חוסר בצניעות כאשר בנים ובנות התכתבו באופן פתוח ובפרט בנושא שכזה.
חזור למעלה
פשוט א איד

הצטרף בתאריך: 27/07/2012 ב- 01:39:29

הודעהנשלח: א' 08 26, 2012 8:33 pm    
כותרת הודעה:
למה נמחק?!
תגובה עם ציטוט

פתחתי אשכול בנוגע להוספת שני הערות שוליים בדב"מ (ש"פ ראה) בתו"מ ובהתוועדויות, ומה תמהתי שנמחק אשכול זה. הייתי מאוד שמח לדעת למה (ואם בזה א"א לדון, אז במה כן?!)

___

האשכול נמחק מפני אי הבנה שהיתה שם בנוגע לדברים מהותיים ו"כבוד אלוקים הסתר דבר". בתקווה להבנה.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
אורח

הודעהנשלח: ו' 08 31, 2012 1:55 am    
כותרת הודעה:
Re: למה נמחק?!
תגובה עם ציטוט

פשוט א איד כתב:
פתחתי אשכול בנוגע להוספת שני הערות שוליים בדב"מ (ש"פ ראה) בתו"מ ובהתוועדויות, ומה תמהתי שנמחק אשכול זה. הייתי מאוד שמח לדעת למה (ואם בזה א"א לדון, אז במה כן?!)

___

האשכול נמחק מפני אי הבנה שהיתה שם בנוגע לדברים מהותיים ו"כבוד אלוקים הסתר דבר". בתקווה להבנה.

האם המערכת אינה יכולה להסיר אחת ולתמיד את הלוט מאחורי נושאים אלו?
בפרט שהמדובר הוא אודות ציפור נפשו של חסיד, וכמדומה שבכגון דא "זכות הציבור לדעת"...
חזור למעלה
שואל שאלות
אורח

הודעהנשלח: ד' 05 29, 2013 10:27 pm    
כותרת הודעה:
מה הכללים של נעילת פורום?
תגובה עם ציטוט

מה הכללים של נעילת פורום?
חזור למעלה
שלמה חסקינד
אורח

הודעהנשלח: א' 03 09, 2014 10:51 pm    
כותרת הודעה:
פרסום ה"ראיון" עם ר' אהרונוב בעיתון משפחה :
תגובה עם ציטוט

לא הבנתי , מדוע פרסמתם ראיון זה כאן , האם , הופעלה בזמן האחרון , יתר "אהבת-ישראל" , שהיה צורך לאזן אותה ?! בתודה ובברכה.
חזור למעלה
eliavr708

הצטרף בתאריך: 13/12/2014 ב- 23:09:52

הודעהנשלח: א' 12 14, 2014 1:56 pm    
כותרת הודעה:
Re: כללי הכתיבה לפורומי חב"ד-אינפו
תגובה עם ציטוט

עזריאל כתב:
לבקשת ציבור הגולשים, הננו בזה לפרסם כללי כתיבה בפורומים, כפי שהוחלטו על-ידי ההנהלה היום ח"י אלול ה'תשס"ט:

הנחיות הכתיבה
- כתיבה מכובדת - יש להקפיד על כתיבה מכובדת המכבדת את הזולת.
- המנעות משיפוטיות - זוית ראייתך הינה זוית שלך. נא לא לשכוח להוסיף את המילים "לדעתי", "בעיניי" וכיו"ב*.

אופי הכתיבה
- הפורום מיועד לדיון וביקורת בונה על אירועים, פעילות, הוראות הרבי ועוד, תוך אווירה נעימה לקורא.
- הקפדה על ניהול דיון במסגרת הנושא העיקרי - הודעות שלא מעניין האשכול יימחקו ללא עריכה.
- חובת נטילת אחריות אישית על הנושא הנכתב - על כל כותב לחשוב פעמיים מה ואיך הוא כותב, שלא להביא לחילול ה' ח"ו.
- שלילת התעסקות בנושאי רכילות שנפשו של חסיד קצה מהם**.
- שלילת ביקורת על אנשים פרטיים שאין ביכולתם לקרוא את הדברים ולהגיב כהוגן (איסור "לא תקלל חרש") ועאכו"כ ציון שמותיהם הפרטיים. בעניין "הוקעות" וכיו"ב - נושאים אלו מסורים לרבנים, והתעסקות בפורום אינה מועילה לכאן או לכאן.
- ספאם: חל איסור לפרסם פירסומות, פאשקווילים ו"עצומות" למיניהן, בכל נושא שלא יהיו.
- מודעות: כל המעוניין לפרסם על מכירות, דרושים וכו' וכו' - מוזמן לפנות ל"לוח חב"ד אינפו". הודעות בנושאים אלו יימחקו ללא כל התראה/הודעה וכו'.

רבים מהכותבים מעדיפים לשמור על חיסיון שמותיהם, והנהלת הפורום לא תתן מקום לפגיעה בפרטיות הכותבים!!!
מי שינסה לחשוף פרטים של משתמשים אחרים - הודעותיו תמחקנה, ונשקול אפשרות לחסום אותו וכדו'!

* יש לקחת בחשבון שפרטים רבים עשויים להיות לא ידועים לך, ויש להזהר מפני הוצאת דיבה.
** בעניין לה"ר - קיימת טעות, לפיה מותר לפרסם לה"ר שהתפרסמו בפני ג' שומעים. זו טעות, משום שאם בעל-המעשה אינו מעוניין בפירסום ("לא ניחא ליה", כגון שפירסם בצנעא) - יש איסור לקבל שמועה זו גם אחרי ג' ששמעו ועד בכלל. ועאכו"כ אם לא פרסם בפני ג', אלא שהשמועה "הודלפה" לתקשורת.
כל הנ"ל אסור לגלות, אלא אם כן ידוע לנו בודאות שהנ"ל אינו מקפיד ואינו מתבייש בכך.

נשמח מאוד לקרוא את דבריכם הנעימים, אשר בודאי יעמדו בכללים הנ"ל.
חזור למעלה
eliavr708

הצטרף בתאריך: 13/12/2014 ב- 23:09:52

הודעהנשלח: א' 12 14, 2014 8:53 pm    
כותרת הודעה:
למה
תגובה עם ציטוט

שלח לי לאישי למה אתה לא מצרף אתהנושא שכתבתי לגבי השלוחים...
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> על דעת הקהל כל הזמנים הם שעון ארץ הקודש (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור אל:  
אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
אתה יכול להעלות קבצים בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה