chabad info | חב''ד אינפו
 שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

בדיקות בהריון

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> הערות התמימים ואנ''ש
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
מ
אורח

הודעהנשלח: ד' 12 24, 2008 12:26 am    
כותרת הודעה:
בדיקות בהריון
תגובה עם ציטוט

האם מישהו יודע את המקור לדברי הרבי לגבי בדיקות בהריון?

תודה מראש יחי המלך המשיח
_________
ההודעה נערכה קלות.
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: ה' 12 25, 2008 1:15 am    
כותרת הודעה:
המקור היחיד
תגובה עם ציטוט

היו אולי פעמיים שהרבי דבר על זה בע"פ.
פעם אחת עם הרבנית ירוסלבסקי וגם שם לא היית אמירה גורפת אלא משהו כמו:
"עוד לא בטוחים שזה לא מזיק לעובר"

אין לנושא של בדיקות בהריון שום מקור כתוב (לפחות לא מהרבי).

זה מה שידוע לי.

ט.ל.ח
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: ה' 12 25, 2008 10:43 am    
כותרת הודעה:
"הרי יגלו שזה מזיק!"
תגובה עם ציטוט

הרב לנדא מצפת שהה אצל הרבי בשנת הקבוצה, כשחברו התקשר אליו וביקש ממנו לגשת לרבי ולשאול אותו האם לבצע בדיקת אולטרא-סאונד בהריון (נדמה לי שהרופאים דרשו שהוא יבצע, אך לא בטוח).
הרב לנדא ניגש לבנימין קליין וביקש ממנו לשאול את הרבי, ואז קליין אמר לו: הרגע הייתי עם הרבי ברכב, ושאלתי את השאלה הזו בשם מישהו אחר, והרבי ענה לי בזה הלשון (צריך לשאול את קליין לגבי הלשון המדוייקת, להלן הלשון) "למה הם רוצים לעשות בדיקה? הרי יגלו שזה מזיק!"

אז מי שרוצה לא 'להזיק' לבנו העתידי - שיקח לתשומת ליבו את דברי הרבי.
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: ה' 12 25, 2008 11:06 am    
כותרת הודעה:
שמעתי מהרב יצחק גינזבורג
תגובה עם ציטוט

שמעתי מהרב יצחק גינזבורג שהרבי התנגד בחריפות לבדיקות אולטראסאונד, כי זה עושה לעובר טראומות, והוא אמר שחשוב מאוד לפרסם את זה.
חזור למעלה
משתדל להיות חסיד
אורח

הודעהנשלח: ה' 12 25, 2008 9:11 pm    
כותרת הודעה:
מצו"ב מסמכים מהרבי בזה
תגובה עם ציטוט

בהקשר לנושא הריון, אביא במצורף-בזה -- שני מענות מהרבי בהנושא בכללות.

הראשון - הודפס בלקו"ש חי"ב עמ' 280. ולאח"ז, באג"ק חי"ב עמ' ריב. כאן מובא עם ההגהות בכתי"ק שנעתקו לשם.

השני (שאעלה אי"ה בהבא)- מענה פרטי מתש"נ, בכת"י המזכיר הריל"ג שי'.

כפשוט, מדומה לי שיש עוד מענות בדבר. באם אחרים מהגולשים יביאו עוד פרטים בזה עצמו; ובכלל עוד הוראות מהרבי בהנושא. ותבוא עליהם ברכה!

המענות נמחקו ע"י המערכת, כיון שאינם קשורים לנושא אשכול זה. אם רצונו של מישהו לפתוח דיון בענינים אחרים - אנא מכבודו, שיטרח ויפתח אשכול חדש.
הערה טכנית: נא להשתדל לא להעלות תמונות שרוחבן עולה על 500 פיקסלים - זה מכביד על הגולשים.
חזור למעלה
בעל הניסיון
אורח

הודעהנשלח: ו' 12 26, 2008 10:17 pm    
כותרת הודעה:
בדיקות
תגובה עם ציטוט

הרבי הראה למזכירים קטעי עיתונות של "תגליות" שכל התינוקות שנולדו אחרי בדיקות אולטרא סאונד נולדו שמאליים באמרו: הרי אמרתי לכם שעוד יגלו את השפעות בדיקה זו על המוח האנושי.

זאת שמעתי באחת מהרצאות החינוך של אגו"ח מפי הרב ג'ייקובסון שיחי', יש להבין שמדעי המוח אינם מובנים היטב ויש הרבה תופעות כמו היפר אקטיביות ועוד ועוד שיכולות ליהגרם מכך, ושומר נפשו ישמע ליועץ הדור ולהוראותיו.

ברור שאם יש צורך רפואי מובהק (לא סקרנות רפואית שלא תוביל לשום דבר מלבד שכנועים להפלה ח"ו) הנוגע באופן הלידה - רגילה או קיסרית וכיוצא בזה, יש לבצע בדיקה זו מטעמי פיקוח נפש לאם ולולד.

ברצוני להבהיר שיש בדיקה מסוכנת מאד מאד והיא בדיקת מי שפיר שיכולה לגרום באחוזים גבוהים למות הולד רחמנא ליצלן, ובמקרים שלא האחוזים בהם הם "מגלים" ילד מפגר הם גבוהים עשרת מונים מהמציאות האמיתית, מה שגורם לאמהות רבות לרצח הולד השם ישמרנו.
חזור למעלה
עזריאל
אורח

הודעהנשלח: שבת 12 27, 2008 7:20 pm    
כותרת הודעה:
מקורות מוסמכים
תגובה עם ציטוט

האם יש מקורות מוסמכים "איש מפי איש"?
לדיון נוסף בענין חשיבות מסירת מקורות - http://chabad.info/forums/theforum_he/viewtopic.php?t=1612
חזור למעלה
א' מחב"ד
אורח

הודעהנשלח: ג' 06 21, 2011 3:06 am    
כותרת הודעה:
כותבים כותבים
תגובה עם ציטוט

ב"ה.

הדיעה של הרבי בשביל מה לעשות את זה,
במיילא אם יש צורך לעשות צריך.

עד"ד, יש לי ידידים קרובים מחשובי השלוחים באה"ק, שבבת הראשונה הרבי אמר להם תשובה ברורה לא, בתאומים שלאחמ"כ הרבי אמר כן, כיון שהי' צורך לטפל בצורה שונה.

* * *

הרב פארקש אומר שכיום יש לעשות בין השבוע ה 20 ל 24 להריון, כי זה יכול לעזור בכמה ענינים, אני לא יודע אם זה מדוייק או לא (האם הרב פאקש אומר את זה בשבועות הנ"ל והאם בכל הריון).
מה שברור, שאם צריך ויש תועלת ברורה, אזי דעת הרבי לעשות, אבל סתם לשגע את השכל של ההורים וכו', הרבי התנגד בשיא התוקף.
חזור למעלה
ניק
אורח

הודעהנשלח: ג' 06 21, 2011 9:31 pm    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

שמעתי בשיעור של גב' ברכה טברדוביץ תח' שהיא עצמה או נשי חבד בארץ או משהו כזה שאלו את הרבי לגבי דעתו הק'בעניין והרבי ענה שישאלו רב בארץ הקודש. מה היה אח"כ (את מי שאלו ומה ענה) אני לא זוכרת,אפשר להתעניין אצלה או אצל הרב טברדוביץ. בכל אופן כל מקרה לגופו ותמיד צריך לפני כן לשאול רב שמומחה בזה
חזור למעלה
אונטערוועלט

הצטרף בתאריך: 05/11/2007 ב- 04:22:41

הודעהנשלח: ג' 07 26, 2011 3:34 pm    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

שיטתו של הרבי בעניני רפואה בכלל היא (וכך הוא ע"פ הלכה) שאין לעשות שום טיפולים רפואיים אם אין צורך בזה, ולכן אולטראסאונד הוא חלק מהדברים שיש לעשותם רק כאשר יש צורך. כמובן שאם הרופא אומר שיש צורך דחוף לעשות זאת (כגון בתחילת החודש החמישי, ואחרי שנגמרים תשעה חודשים) אז יש לעשות זאת ואין להיות חסיד שוטה (ואם אתה רוצה, תשאל רב חסידי שמבין בענינים אלו, כגון הרב פרקש מי-ם והוא יגיד לך כך).

סתם להעיר, בענין אחר הרבי אמר ביחידות לגבירים לא' מהגבירים "הוא (רב מסויים) גם רופא ולכן הוא סומך על רופאים, אני לא סומך על רופאים!"

===

שיטתו של הרבי התבטאה גם בנוגע ללקיחת רפואות חדשות (כגון קורטיזון - ראה באג"ק), וכן בנוגע לניתוחים שונים (ראה באוצה"פ), וכן בנוגע לעדשות מגע (שכיום הרופאים אומרים שזה גורם נזק בלתי-הפיך לעין, אלא שזה שוה עבור היופי).

===

בנוגע לענין של שמאליים שנגרמים ע"י אולטראסאונד, הנה זה דבר ברור שהאולטראסאונד גורם נזק מוחי קטן, שמתבטא בד"כ בלהיות שמאלי (שזהו תוצאה של נזק מוחי קטן), וישנם הרבה מחקרים לאחרונה שמראים את זה.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
גולש
אורח

הודעהנשלח: ב' 07 18, 2016 2:02 pm    
כותרת הודעה:
המענה המדובר
תגובה עם ציטוט

המענה המדובר התפרסם כאן:

http://upload.chabad.info/Derech%2022/index.html#p=9

מענה הרבי על אולטרא סאונד - דרך המלך 22.jpg
 Description:
התפרסם במגזין דרך המלך 22 עמוד 9
 Filesize:  105.09 KB
 Viewed:  הקובץ הורד או נצפה 1527 פעמים

מענה הרבי על אולטרא סאונד - דרך המלך 22.jpg

חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> הערות התמימים ואנ''ש כל הזמנים הם שעון ארץ הקודש (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור אל:  
אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
אתה יכול להעלות קבצים בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה