chabad info | חב''ד אינפו
 שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

גזענות בחב"ד?

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> איש את רעהו יעזורו
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
מאוכזבת
אורח

הודעהנשלח: ג' 11 04, 2008 2:19 pm    
כותרת הודעה:
גזענות בחב"ד?
תגובה עם ציטוט

ממש מרגיזה אותי התופעה הזאת, שיש את האליטות בחב"ד.
אני רוצה להתנתק ממכם. זה פוגע מידי.
תסתכלו בקישור המצורף: חתונת גרשוביץ-קלמנוביץ- יעקובוביץ- בלינוביץ.
מה עם כל שאר החתונות? דמם של אלו סמוק יותר? ובכלל, מה מעניינים את כולנו החתונות האלו, שמחה אישית שלהם, מה זה איזה רבי שצריך לראות את זיו קדשו???

http://www.col.org.il/show_news.rtx?artID=42368
חזור למעלה
someone
אורח

הודעהנשלח: ג' 11 04, 2008 8:26 pm    
כותרת הודעה:
הגזמנו...
תגובה עם ציטוט

זה לא חדש, אולי רק ביטוי מסויים למה שבצורה סמויה קיים תמיד.
אבל למה לקחת ללב? עדיף לא להשקיע אנרגיות בשטויות כאלו.
האתר הזה יותר מיועד לאותו פלח מצומצם, שגם מתפרסם בו תדיר. את לא חייבת להכנס למדור הזה ולאתר בכלל, ברור לכל ששם הכל מגמתי, לא רק בתחום הזה. בחיים האמיתיים אולי גם זה קיים אבל בצורה מינורית בהרבה.
חזור למעלה
אברש

הצטרף בתאריך: 29/11/2006 ב- 11:15:28

הודעהנשלח: ד' 11 05, 2008 11:20 am    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

ל'מאוכזבת',

1) למרות שאני מבין על מה את מדברת, לא הבנתי למה בחרת בדוגמא ממדור מז"ט, שבו מוצגים אחולי מז"ט לבני כל עדות מאנ"ש שיחיו.

2) ישנה קבוצה קטנה ושולית בארה"ק של אנ"שים, החושבים שהם קרובים לרבי יותר מאחרים. לא שזה לא נכון, אבל את הטעם האמיתי לא כולם יודעים, ואמחיש את דבריי בסיפור קטן...

ישבו שני אברכים. אחד ממשפחה מיוחסת, חב"דית לדורותיה. השני -בחור פשוט, שהוריו חזרו בתשובה והתקרבו לליובאוויטש לפני הרבה שנים.

התגלגלה ביניהם שיחה על 'קירובים' מהרבי, והאברך 'המיוחס' סיפר, כמה 'קירובים' קיבלה משפחתו מהרבי, ואף הוא עצמו זכה ליחס מיוחד מהרבי בילדותו. זכרונות חמים אלו, מלווים אותו, לדבריו, עד היום.
האברך 'הפשוט' - לא היה בידו לספר מאומה. על מה יספר? על המכתב ברכה שקיבלו הוריו לרגל חתונתם? הרי זה מגוכח לנוכח כמות 'קירובים' עצומה עליה סיפר 'המיוחס'...

היה שם חסיד אחד, שחש במבוכתו של האברך 'הפשוט', ופשוט אמר את מה שחשב:
- כנראה, שאתה והוריך היו זקוקים ל'קירובים' הללו באופן ביוחד...

עד כאן הסיפור. המסר, לדעתי, ברור.
מי שרוצה להבין את הדברים באופן מוחשי - שיסתובב בקראון-הייטס, ויצפה משך כמה שבועות על אותם צאצאים 'בני עליה'.
(אגב, מי שעוסק כיום בקירובם לאידישקייט - אלו {בד"כ} בעלי תשובה.
כמה אירוני...)
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דוא בקר באתר הבית של המשתמש
יחי המלך
אורח

הודעהנשלח: ד' 11 05, 2008 8:04 pm    
כותרת הודעה:
'אברש' תשובה ממש לענין!!
תגובה עם ציטוט

אהבתי את התשובה
קצר וקולע
חזור למעלה
המאוכזבת
אורח

הודעהנשלח: ה' 11 06, 2008 8:50 am    
כותרת הודעה:
נתתי דוגמא מצויינת
תגובה עם ציטוט

זה לא מדור מזל טוב שבו מתפרסמים האיחולים לכל אנ"ש באשר הם, אלא מדור שנקרא "חתונת היום". ובכן, מי קובע מהי חתונת היום מתוך כל החתונות המתקיימות? באופן מפתיע רק אנשים מסויימים נכנסים לקטגוריה. ונמאס לי שמכניסים לי ש"ה"חתונה זה דווקא של האנשים האלו, חתונה זה דבר מקסים ומרגש, לא צריך להיות בן של שליח כדי שהחתונה שלך תהיה חתונת היום, לא צריך להיות בת של עסקן, כל חתונה היא ארוע היום של אותה משפחה. אז במה זוכים אלו לסיקור נרחב בליווי תמונות וקטעי וידאו? למה אני צריכה לראות את זה, או אפילו אם החלטתי לא להכנס, זה בעקיפין מכניס לראש שהמידע הזה הוא מספיק חשוב כדי שיפרסמו אותו, מה שלא מתקבל על הדעת.
חזור למעלה
מאוכזבת
אורח

הודעהנשלח: ה' 11 06, 2008 8:56 am    
כותרת הודעה:
מין הסתם עוד אנשים רואים בקישור שהבאתי משהו פוגע....
תגובה עם ציטוט

הרגע נכנסתי לקישור כדי לוודא שהוא זה מה שרציתי לשלוח, ולשמחתי אני רואה עוד אנשים שהגיבו כנגד התופעה הנ"ל, ומי יודע עוד כמה תגובות כאלו הושמטו...
אני כתבתי שם את התגובה הראשונה וממש שינו לי אותה, אז הבנתי שחבל על המאמץ...
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: ג' 12 09, 2008 4:40 am    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

ישנו כבר דיון שלם בנושא:

http://www.chabad.info/forums/theforum_he/viewtopic.php?t=220
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> איש את רעהו יעזורו כל הזמנים הם שעון ארץ הקודש (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור אל:  
אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
אתה יכול להעלות קבצים בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה