chabad info | חב''ד אינפו
 שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

על דאטפת אטפוך
עבור לעמוד הקודם  1, 2

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> על דעת הקהל
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
אורח

הודעהנשלח: ו' 07 13, 2012 1:28 am    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

דבר מפליא שהשוחט הזה הוא דיין צעיר בן 27-28 ולא אכפת לו להשתלח ברבנים בני 60. מה שמענין אותי הוא למה אף אחד לא ניסה לפחות לפרוך חלק ממכתבו...
חזור למעלה
איש
חבר קבוע

הצטרף בתאריך: 15/11/2006 ב- 01:51:16

הודעהנשלח: ו' 07 13, 2012 2:48 am    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

Anonymous כתב:
דבר מפליא שהשוחט הזה הוא דיין צעיר בן 27-28 ולא אכפת לו להשתלח ברבנים בני 60. מה שמענין אותי הוא למה אף אחד לא ניסה לפחות לפרוך חלק ממכתבו...

אולי בגלל שאין להם ממש הרבה מה לענות?
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
אורח

הודעהנשלח: ו' 07 13, 2012 3:29 am    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

איש כתב:
Anonymous כתב:

ואולי בך שבשוחט ובך מתקיים מאחז"ל על תקופה זו שאנו עומדים בה כעת - ונערים פני זקנים ילבינו.
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: ו' 07 13, 2012 3:33 am    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

בהתאם לכותרת האשכול ראוי להוסיף: וסוף מטפיך יטופון. חבל שאלו הששים להכריז על דאטפך אטפוך לא מבינים שיש סיום למשנה זו. בסוף כל חוצפניאק יקבל את הסטירה שלו מאת הקב"ה.
חזור למעלה
איש
חבר קבוע

הודעהנשלח: ו' 07 13, 2012 7:00 pm    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

Anonymous כתב:
איש כתב:
Anonymous כתב:

ואולי בך שבשוחט ובך מתקיים מאחז"ל על תקופה זו שאנו עומדים בה כעת - ונערים פני זקנים ילבינו.

היחיד שמלבין את הזקנים הם הזקנים בעצמם. אף אחד לא עשה צחוק כאן מאף רב אלא הרבנים בעצמם עשו צחוק מעצמם. שים לב שבאשכול הזה כמעט ואין פרשנות והסברים כי הרבנים עושים את העבודה מצוין.

כאשר רבנים מתירים ללכת לבתי דין שונים ומשונים (ויש רבנים שאפילו מתירים ללכת לערכאות) כיון שהצד שלהם הפסיד בדין תורה והם לא מתביישים וכותבים את זה בריש גלי, אז ברור שאחר כך לומדים מהם גם רבנים אחרים ושלוחים ועמך, והגלגל חוזר בעולם.
חזור למעלה
לעניות דעתי
אורח

הודעהנשלח: שבת 07 14, 2012 10:57 pm    
כותרת הודעה:
תשובה ברורה להאיש
תגובה עם ציטוט

איש כתב:
Anonymous כתב:
איש כתב:
Anonymous כתב:

היחיד שמלבין את הזקנים הם הזקנים בעצמם. אף אחד לא עשה צחוק כאן מאף רב אלא הרבנים בעצמם עשו צחוק מעצמם. שים לב שבאשכול הזה כמעט ואין פרשנות והסברים כי הרבנים עושים את העבודה מצוין.

כאשר רבנים מתירים ללכת לבתי דין שונים ומשונים (ויש רבנים שאפילו מתירים ללכת לערכאות) כיון שהצד שלהם הפסיד בדין תורה והם לא מתביישים וכותבים את זה בריש גלי, אז ברור שאחר כך לומדים מהם גם רבנים אחרים ושלוחים ועמך, והגלגל חוזר בעולם.

לכבוד ידידי האיש היקר
תחזור בך ותבקש סליה בפומבי בתוך אשכול זה - לאחר חקירת הדבר לעומקו הנה תשובתי לאשכול זה.
אינו דומה הדין תורה של רבני השכונה "כאן ציוה השם את הברכה" ששם לכולי עלמה היו בעיות חמורות בסמיכה ואחד מהם קרע אותה ושרף אותה ומכיון שהתפזרו הדיינים עקב פיטוריו של הדיין רוזנברג ממונסי ומכיון שהיו עוד הרבה פרטים שלא נבדקו לפני הדיינים כגון תאריך הסמיכה וגיל אותו הרב לפני התנאים הראשונים. (אין לי ספק בגאונותו של הרב של עכשיו הוא חסיד אמיתי שפועל תלמיד חכם מופלג שלמד בישיבות בארץ הקודש בזמנו) רק ששם היו טענות הצריכות ליבון ומכיון שרצו להשמיע יש היתר מהרבנים ללכת לכל בית דין אשר יבחרו.
משא"כ בדין תורה של פרוס בבוסטאן הדיינים קיימים פסקו ענו על כל השאלות - הדיין שוחאט קצת בלבל את המוח - הדיינים של המקרה של פרוס מחכים לעוד כמה חודשים לראות שאכן קיימו את הפסק ואין שום היתר ללכת לבית דין אחר מכיון שכולם חתמו על הסכם בוררות מסודר האוסר על כך - וכרגיל הצד שם אינו יודע להפסיד - שאר השלוחים הצעירים לא חתמו על הסכם בוררות.
בקיצור כל האשכול לשון הרע איחד גדול כרגיל - האיש פעם הבא תחקור טוב. וחבל להוסיף כל הזמן בשנאת חינם - יש לך מסמכים חשובים תשמור אותם לעצמך - זה לא יקרה את המשיח.
חזור למעלה
איש
חבר קבוע

הודעהנשלח: א' 07 15, 2012 5:55 am    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

אוי באמת, ממש לא דומה...

הרי "הטענות" החדשות נגד הרב ברוין, דומות בדיוק ל"טענות" החדשות של הרי"ק בענין הקרבה של הרב קופרמן ללרנר.

בקיצור, כל מי שמפסיד, נותן "היתרים" ללכת לדין תורה חדש והעיקר לא לקיים את הפס"ד. כך עשו הרבנים הבלין וקופרמן כאשר הם היו במיעוט, וכך כעת עושים להם.

וכבר אמר הרב העלר שרבנים זה היסטוריה ואין יותר דבר כזה דין תורה והכל בגדר המלצה בלבד.
חזור למעלה
תמה ומשתומם
אורח

הודעהנשלח: ב' 07 16, 2012 9:05 pm    
כותרת הודעה:
מה הקשר?!
תגובה עם ציטוט

Anonymous כתב:

מה הקשר בין תחילת וסיום דבריך?
ממתי בהלכה יש מקום לגיל (בנדו"ד)?
וכבר ענה בזה 'איש', ולדבריו סוף דבריך עונים על תחילתם...
חזור למעלה
חוצפניק

הצטרף בתאריך: 05/04/2011 ב- 16:03:50

הודעהנשלח: ד' 07 18, 2012 12:44 am    
כותרת הודעה:
אולי תגובתי הקודמת לא התקבלה, או שסוננה?
תגובה עם ציטוט

אכתוב זאת שוב כי אני רואה שממשיכים לדון בזה.

בלי קשר לכל העניין, שוחאט כותב בחוצפה, הוא יכול היה לכתוב עניינית והוא בחר לכתוב בסגנון קנטרני וחצוף.

אני מכיר את הסגנון הזה, כתבתי כך כשהייתי צעיר ולמדתי שאתה מבזה בעיקר את עצמך.

וזה בפירוש כן קשור לגיל, הוא מרשה לעצמו לכתוב בזלזול ובהתנשאות לרבנים שיכולים להיות אבא/סבא שלו.
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: ד' 07 18, 2012 5:54 am    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

כדאי שתבדוק למי הוא כתב את המכתב. הוא לא כתב אותו לו לרבנים, הוא כתב אותו למזכיר ור"ל, אותו אחד שגם במכתב של השלוחים מבוסטון הם מזלזלים בו ותוקפים אותו.
חזור למעלה
חוצפניק

הודעהנשלח: ד' 07 18, 2012 11:26 am    
כותרת הודעה:
אורח יקר,
תגובה עם ציטוט

מכתבו רצוף בביטויים מתנשאים וכו', אין לי זמן לצטט מתוך מכתבו באריכות, מספר דוגמאות:
"טעות הנפוץ בין דיינים רבים בתחילת דרכם..." (אף שאינו כותב כלפי מישהו ספציפית, מקען מיינען מי כותב את זה? כבר שלושים שנה בדיינות...).
"שלטענתך הם רבנים מובהקים בעלי נסיון בבתי דין" (לשוחאט יש יותר נסיון מקופרמן...).
"הגם שאין מדרכי להתייחס לדברי הבל..."

ראיתי שהמכתב מיועד לנחום קפלן (אינני חשוד כאוהד שלו, של ור"ל או של כל אחד אחר מהקשורים לדיון), ועליו כיוונתי שיכול להיות אביו.
חזור למעלה
משיב
אורח

הודעהנשלח: ה' 07 19, 2012 8:52 pm    
כותרת הודעה:
ובכל זאת...
תגובה עם ציטוט

חוצפניק כתב:
מכתבו רצוף בביטויים מתנשאים וכו', אין לי זמן לצטט מתוך מכתבו באריכות, מספר דוגמאות:
"טעות הנפוץ בין דיינים רבים בתחילת דרכם..." (אף שאינו כותב כלפי מישהו ספציפית, מקען מיינען מי כותב את זה? כבר שלושים שנה בדיינות...).
"שלטענתך הם רבנים מובהקים בעלי נסיון בבתי דין" (לשוחאט יש יותר נסיון מקופרמן...).
"הגם שאין מדרכי להתייחס לדברי הבל..."

ראיתי שהמכתב מיועד לנחום קפלן (אינני חשוד כאוהד שלו, של ור"ל או של כל אחד אחר מהקשורים לדיון), ועליו כיוונתי שיכול להיות אביו.

כמדומה לי שכדאי להתייחס יותר לתוכן המכתב מאשר להתבטאותיו. יתכן ששוחאט אינו מתבטא כהוגן, אולי גם כתב זאת מריתחא דאורייתא, יתכן שהשמינית שבשמינית היא שבערה בו, ואולי אף קצת יותר מזה, אמנם ההתייחסות אמורה להיות יותר לתוכן יותר מצורת הכתיבה.
תקן אותי אם אני טועה...
חזור למעלה
חסידה
אורח

הודעהנשלח: ה' 07 19, 2012 9:06 pm    
כותרת הודעה:
ריבונו של עלם
תגובה עם ציטוט

ראיתי את כמות הכניסות, כבר חשבתי שהמשיח הגיע.

מסתבר שזו חתיכת גלות...

אתם נורמאלים?

על השטויות האלה אתם מבזבזים את הזמן והמקלדת?

בושה!
חזור למעלה
חוצפניק

הודעהנשלח: ו' 07 20, 2012 11:17 am    
כותרת הודעה:
למשיב
תגובה עם ציטוט

תוכן המכתב לא מעניין אותי במיוחד.
הערתי על מה שמפריע לי.

(אם הנמען מעיר על הבול ההפוך זו התחמקות, אם אדם מהצד מעיר שהבול הפוך כנראה שזה מה שמפריע לו).
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: ד' 07 25, 2012 1:11 pm    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

יש פעמים שהרב המסמיך צריך להסביר למוסמך שסמיכת "יורה יורה" היא לא כפשוטו...
חזור למעלה
הלל הצעיר
אורח

הודעהנשלח: ו' 08 10, 2012 11:53 pm    
כותרת הודעה:
וסוף
תגובה עם ציטוט

מטופיך
יטופון
חזור למעלה
זכריה
אורח

הודעהנשלח: ד' 12 10, 2014 5:39 am    
כותרת הודעה:
Re: על דאטפת אטפוך
תגובה עם ציטוט

איש כתב:
כבר פורסם כאן בעבר החלק הראשון של הצגת בוסטון, ולאחרונה התחדשו הרבה דברים בפרשיה הזאת, אך מפני סיבות וטרדות שונות לא נפנתי להעלות לכאן את הדברים, אבל כעת אני לא יכול להתאפק כיון שמתקיים כאן ממש מאמר המשנה "על דאטפת אטפוך".

הרבנים הבלין וקופרמן שהיו חברים בזבל"א המפורסם בקראון הייטס, אחרי שהצד שלהם הפסיד הן בדין התורה והן בבחירות, התירו לרב אזדבא ללכת לבית דין אחר נגד הצד המנצח. זהו הרי דבר הכי לא הגיוני שיש, שכאשר צד מפסיד בדין תורה אחד, הוא תובע את הצד המנצח לדין תורה נוסף, ובאופן כזה אין שום דרך בעולם שמישהו שיפסיד - יבצע את הפסק דין, כיון שהרבנים תמיד יתירו לו ללכת לדין תורה אצל רבנים אחרים, ומה הועילו חכמים בתקנתם לערוך זבל"א?

כעת זוכים הנ"ל שעושים להם את אותו הדבר בדיוק, ולאחר שהם היו דעת הרוב בדין תורה של בוסטון, הולכים שלוחים אחרים ותובעים את התובע שניצח - לדין תורה אצל אגודת הרבנים. כאשר ור"ל זעק "הייתכן", השיבו השלוחים בעצמם: אתם אלו שלימדתם אותנו לעשות את זה!

וכפי שהם כותבים בסעיף ה':

"הרבנים הבלין וקופרמן עצמם הראו את הדרך וקבעו תקדים לפנות לבי"ד אחר בי"ד כשישנם בעיות בהפס"ד או כשהפס"ד אינו מוצא חן בעיניהם.

גם על הטענה שלכאורה חייבים להתדיין רק בפני רבני חב"ד, עונים השלוחים בעצמם:

אין בזה משום חידוש, כי גם חברי ור"ל פנו בשעתו לאגוה"ר כדי להוציא הזמנה ועיקול בנידון עיזבון ויינשטאק, כך שאנו עוקבים בזה את צעדי הרבנים החסידים ויר"ש חברי ור"ל.

בשלב זה אפרסם את המכתב המדובר, ולאחר מכן אשתדל לפרסם גם את שאר המכתבים בנושא.

אני די משוכנע שבנידו"ד גם ידידי אונטערוולט יסכים עימי שהכל הוא חוכא ואיטלולא, וכל התנהלות ור"ל הוא צחוק אחד גדול.

http://www.chabad.info/forums/theforum_he/viewtopic.php?t=6612
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> על דעת הקהל כל הזמנים הם שעון ארץ הקודש (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד הקודם  1, 2
עמוד 2 מתוך 2

עבור אל:  
אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
אתה יכול להעלות קבצים בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה