chabad info | חב''ד אינפו
 שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

סעודת משיח בשש"פ בקביעות שנה זו

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> הערות התמימים ואנ''ש
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
אורח

הודעהנשלח: שבת 03 17, 2012 9:35 pm    
כותרת הודעה:
סעודת משיח בשש"פ בקביעות שנה זו
תגובה עם ציטוט

בע"ה
שבוע טוב!
זכיתי להתקרב במהלך העשור האחרון לחסידות חב"ד ולאורו הגדול של הרבי מה"מ שיל"ו, וזאת הפעם הראשונה מאז התקרבותי שפסח יחול בקביעות כמו השנה - ליל הסדר בליל ש"ק וכו'. (בדקתי בלוח והפעם האחרונה שזה קרה הייתה לפני 14 שנה, בשנת תשנ"ח, כלומר לא ב"תקופתי").

אי לכך, ובהתאם לחישוב שעשיתי, היות ושביעי של פסח יחול השנה ביום שישי, ומאחר שאת סעודת משיח מתחילים הרי לקראת סוף היום וממשיכים בה במשך שעות ארוכות גם לאחר צאת החג, כולל התוועדות חגיגית גדולה, ניגוני כל הרביים וכו', לכן רציתי מאד לברר כיצד בדיוק ננהג השנה?!

עכשיו חשוב כמובן לציין, שמי שיזכו להיות בשש"פ השנה בבית חיינו 770 (או למעשה בכל מקום אחר בחו"ל), אז מאחר שאצלם החג הוא יומיים וממילא אצלם גם אחרון של פסח יחול בש"ק עצמה ולא בשישי כמו בארץ (וגם סעודת משיח בחו"ל נערכת מן הסתם באחרון ולא בשביעי) - לכן נראה לי שלגביהם אין פה בכלל שום בעיה בקביעות הזאת... (ואני דווקא זוכר פעם או פעמיים פה בארץ שבהם שש"פ חל בשבת ומן הסתם גם סעודת משיח נמשכה גם במוש"ק וממילא הכל התנהל רגיל כמו בכל יו"ט שחל בשבת)

אבל עכ"פ לטובת כל אלה שיחגגו את החג בארץ (וככל הנראה גם אני ביניהם אא"כ אזכה במפתיע באיזושהי הגרלה בכרטיס טיסה לרבימחייך), כיצד אנו אמורים לנהוג השנה? האם נמשיך את סעודת משיח גם לאחר כניסת השבת עמוק אל תוך הלילה? ומה עושים עם תפילת ערבית של שבת? למעשה אחד הרעיונות המעניינים שעברו לי בראש היה, שאולי נוהגים כאן בדומה לפורים שחל ביום שישי, כאשר נוטלים ידיים לסעודת פורים ואז הולכים לערבית וכשחוזרים ממשיכים לסעוד, ואז זה מתאחד גם עם סעודת שבת? (או שאני מתבלבלסימן שאלה)
ולסיום, גם בקשר למנהג שרבים מאיתנו נוהגים בסעודת משיח לאחר צאת הכוכבים, לטבול את המצות במים כיוון שיצא החג ואז כבר יש דווקא ענין מיוחד לאכול אותה שרויה - כיצד גם זה ישתלב השנה עם הקביעות המיוחדת של כניסת השבת מיד בצאת החג?

אודה לכם על ההבהרות שרבים מאיתנו היו נורא שמחים לשמוע, אגב כולל אולי גם אנ"ש יותר ותיקים שמאחר שעברו המון שנים מאז הפעם האחרונה אולי לא כולם לגמרי זוכרים...
שנזכה לשמוע מעתה ואילך רק בשו"ט בכל העניינים (בעיקר אחרי השבוע הקשה שעברנו באנ"ש בפרט עם הסתלקותו של אחד מחשובי החסידים הרב זושא ריבקין ע"ה, ובעם ישראל בכלל), ובראש וראשונה הבשורה העיקרית של התגלות הרבי מה"מ בגאולה האמיתית והשלימה תיכף ומיד ממש!
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: ה' 03 29, 2012 1:16 am    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

עיין בקיצור דיני פסח שחל בשבת מאת הרב שבתאי פרידמן (כתבה באתר)
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> הערות התמימים ואנ''ש כל הזמנים הם שעון ארץ הקודש (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור אל:  
אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
אתה יכול להעלות קבצים בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה